"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Kafe/Bar "Arberiaonline"

Ky është forumi ku mund të diskutoni për tema që nuk mund të përfshihen në forumet e tjera.

Moderator: Arban Blandi

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

#16

Post by Sally » Sat Dec 31, 2011 8:59 pm

Arbëri wrote:Kafe ska sot , por vetem :

Image
Winston Churchill, te cilin te gjithe e njohim si njeri te cigareve puro, ka qene shume i dhene pas shampanjes dhe nje konsumatore i rregullt i shampanjes Pol Roger. Ndaj dhe nuk ka dyshim qe shampanja eshte nje pije prestinjoze, sigurisht per ata qe mund t'ia ofrojne vetes kete luks. :mrgreen:
-dona- -dona- une nje gote uje desha, edhe nga cesma se ato te tjerat jane te shtrenjta -hahaha-
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

#17

Post by Arbëri » Sat Dec 31, 2011 9:03 pm

Uje specijal te solla vetem per Ty :


Image
Pershkak te kripshmerise uji i detit te Vdekur eshte shume i sherueshem. -haha-
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

#18

Post by Sally » Sat Dec 31, 2011 9:10 pm

Po Ty kush te tha qe une jam semure -hahaha- -hahaha-

Hajde ''sherim'' hajde, aji uje te ben me veshka mesa di une -hahaha-
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

#19

Post by Arbëri » Sat Dec 31, 2011 9:12 pm

hahahahahahah , o sa kam qesh :)
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

#20

Post by Adriana » Sat Dec 31, 2011 9:23 pm

Me falni qe po ju nderpres, por duhet te mbyllim Kafe/Bar se vajti ora, pagoni ckeni per te paguar dhe naten e mire!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

#21

Post by Sally » Sat Dec 31, 2011 9:37 pm

Adriana wrote:Me falni qe po ju nderpres, por duhet te mbyllim Kafe/Bar se vajti ora, pagoni ckeni per te paguar dhe naten e mire!


Teta une nuk kam porositur gje, Arberi ka porositur 1-shampanje ''Pol Roger'' dhe nje ''dete me uje te kripur'', keshtu qe atij i takon te paguaj -hahaha- -hahaha-
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

#22

Post by Arbëri » Sat Dec 31, 2011 9:43 pm

Sally wrote:
Adriana wrote:Me falni qe po ju nderpres, por duhet te mbyllim Kafe/Bar se vajti ora, pagoni ckeni per te paguar dhe naten e mire!


Teta une nuk kam porositur gje, Arberi ka porositur 1-shampanje ''Pol Roger'' dhe nje ''dete me uje te kripur'', keshtu qe atij i takon te paguaj -hahaha- -hahaha-
Lere moj Sally , po cfare Arberi ka porositur thua LOL . Vetem propozim ishte :mrgreen:
( Mos trego moj Sally te dalim pa paguar , bile sonte, njiher , se ajo na rrjep lekuren )
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

#23

Post by Adriana » Sat Dec 31, 2011 9:57 pm

1-Pol Roger: 420$
2-Akulli: 40$


Totale: 460$


Per detin do ta zgjidhim me gjyq, se nuk e ke dime se nga eshte marre nga ujrat Shqiptare apo Greke, mbasi ta kemi zgjedhur me gjyq do ju dergojme faturen, tani per tani duhet te pagoni vetem shumen prej 460$. Faleminderit!


Pagesa sipas te dhenave pritet nga Arberi.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

#24

Post by Arbëri » Sat Dec 31, 2011 10:01 pm

Shkruaj !
Thash , shkruaj .
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

#25

Post by Arbëri » Sat Dec 31, 2011 10:03 pm

'' te mari rrogen me dat 15 dhe ta lej me dat 14 '':)
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

#26

Post by Patush » Sat Dec 31, 2011 10:58 pm18+ ^^ :shock:
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Post Reply

Return to “Forum pa kategori”