Page 1 of 2

Kafe/Bar "Arberiaonline"

Posted: Thu Sep 24, 2009 9:57 pm
by Sally
Duke ven re qe ne shume tema lindin debate qe nuk i perkasin temave atehere mendova me ndihmen e nje anetari tjeter (Alfeko) qe te kemi dhe ne ne forumin tone nje teme ku mund te bisedojm per debatet qe lindin rastesisht ne tema jo te pershtashme, keshtu po e titulloj "Kafe/Bar "Arberiaonline''

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

Posted: Thu Sep 24, 2009 9:59 pm
by Hymniarber
Shume mendim i mire, po e shnderroj kete teme ne sticky.

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

Posted: Fri Sep 25, 2009 5:58 pm
by alfeko sukaraku
hemmmmmmmmm bravo.Ketu do meremi vetem me thashetheme -hahaha-

shume mire e ke mendur sally,tani kur ndon jeri do dale nga tema,do i leme takim tek "kafe bar Arberiaonline" -hahaha-

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

Posted: Fri Sep 25, 2009 6:44 pm
by Sally
alfeko sukaraku wrote:hemmmmmmmmm bravo.Ketu do meremi vetem me thashetheme -hahaha-

shume mire e ke mendur sally,tani kur ndon jeri do dale nga tema,do i leme takim tek "kafe bar Arberiaonline" -hahaha-


Po me nje kusht ama, kush del nga tema dhe e sjellim ketu do pagoj dhe kafet -hahaha- -hahaha-

Une do mundohem te mos dal nga tema -lol- -lol-

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

Posted: Fri Sep 25, 2009 7:37 pm
by alfeko sukaraku
Sally wrote:
alfeko sukaraku wrote:hemmmmmmmmm bravo.Ketu do meremi vetem me thashetheme -hahaha-

shume mire e ke mendur sally,tani kur ndon jeri do dale nga tema,do i leme takim tek "kafe bar Arberiaonline" -hahaha-


Po me nje kusht ama, kush del nga tema dhe e sjellim ketu do pagoj dhe kafet -hahaha- -hahaha-

Une do mundohem te mos dal nga tema -lol- -lol-
po ,do fillojm te veme edhe gjoba. :lol:

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

Posted: Fri Oct 09, 2009 5:23 pm
by Sally
alfeko sukaraku wrote:po ,do fillojm te veme edhe gjoba. :lol:

Alefeko: ke vene re qe sa tham do fillojm te veme gjoba asnje nuk del me nga temat?! -hahaha- -hahaha-

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

Posted: Sun Oct 25, 2009 1:46 am
by IllyriankinG
Kafetë dhe rakitë i paguaj unë, por gjoba nuk është me Lekë, se paratë janë materjale e ato shkojnë e vijnë, disa i kanë me shumicë e disa nuk kanë fare.
Gjoba do të jetë siç gjobiteshin burrat e që-motit, me nga një dolli rakie. Një dolli ka nga një shëndet për të gjithë pjesmarrësit e tavolinës, kështu që llogarinë e bën vet i gjobituri.
Një gotë rakie për person.
E dini ju pse e mbanin burrat e që-motit pecen, apo peshqirin në qafë? Jo për të fshirë duart apo djersët jo?
Peceja në qafë mbahej, që kur ngriheshin shëndetet apo kur gjobiteshin, rregulli e kërkon që gotat të pihen me fund, dhe pasi pihet gota kthehet përmbys tek peceja, dhe në qoftë se gota apo filxhani linte një vijë rrumbullake, gjobitej përsëri...

Kush e mban rakinë, le të ulet këtej nga trapeza e burrave, kush nuk e mban, le të shkoj e të ulet andej me gratë, e të pijë Rehani Thane!!!

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

Posted: Sun Oct 25, 2009 8:18 am
by Sally
-hahaha- -hahaha-

Po mendo dhe per ne o IllyriankinG ;)

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

Posted: Sun Oct 25, 2009 2:09 pm
by alfeko sukaraku
makjato ju lutem..........hajde shqipe hajde!C eshte kjo makjatua?

Ju pershendes nga Tirana,kush eshte ketu keto dite edhe ka deshire te takohemi nga afer...mirpres email te takohemi tek "kafebar arbania on line" -hahaha-

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

Posted: Wed Nov 11, 2009 3:19 pm
by Adriana
Kolivilor wrote:A e din qi qaj simbol me tre rrema përpjetë osht simbol i lashtë pellazg qysh nga kultura e Vinçës, e kan mbart ilirët, edhe e kan ba tatuazhe malsorët deri në ditët tona?

Je e vogël për këto gjona me çka merresh, e them këtë në bazë të asaj çfarë shkruan ti, në bazë të mënyrë që arsyeton.

Je e vogël për faktin, që ende nuk e ke mësu se nuk ngriten paralele, duke marrë për shembull simbole ose gishta.

Ideologjia duhet të studiohet. Nazisti e ka shpall serbin racë e ulët, e si mundet serbi të jetë nazist???

Kur të studiosh këto ideologji atëherë flasim.


Per pellazget, nuk di dhe nuk kam pare asnje dokument per simbolin me tre rrema, dhe videot dhe fotografit me simbolin e tre gishtave nuk e kam shpikur une qe te me thuash qe jam e vogel per gjerat per cka merrem, se po ta marrim keshtu atehere i bije une te jem e vogel per historin e pellazgeve, dhe Ti te jesh shume i madhe per historin e sotme ( per te pare situaten ), megjithese per te mesuar dhe degjuar mbi historit mendoj qe nuk ka moshe.Une te bera nje shpjegim mbi fotografite e montuara ne video meqense Ti u shpreve qe te duken montazh, tani nese te pelqeu shpjegimi ok, nese nuk te pelqeu perseri ok, se ate nuk e kam shpikur une ka kohe qe flitet per ate simbol lart e posht. Neqoftese Ti paske me shume aftesi do benje mire te na sillje dokumenta mbi keto tema qe po debaton, dhe jo vetem jep shkurt gjithandej nje pergjigje pa baza. Dhe sa per te studiuar idologjite e nazisteve, nuk e kam te nevojshme se i kam perpara syve 24 ore ideologjite e tyre nga hollandezet dhe cifutet ( qe shumica mbeten ketu mbas luftes se dyte boterore).

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

Posted: Mon Dec 07, 2009 3:52 am
by arvaniti.korca
Mendoj se me jasht temave duket se do betemi me shum esell pa raki andaj thom qe me mire do ish me si futej ne cafe/bar.
Cheers

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

Posted: Sun Jun 26, 2011 11:37 am
by Bashkimikombetar
H -bravo- shume e hollke kjo thenie, Do e kuptojne valle .hahaha
arvaniti.korca wrote:Mendoj se me jasht temave duket se do betemi me shum esell pa raki andaj thom qe me mire do ish me si futej ne cafe/bar.
Cheers

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

Posted: Sun Jul 03, 2011 7:48 am
by land
pershendetje antare te arberiaonline.

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

Posted: Sat Dec 31, 2011 8:47 pm
by Sally
Spaska njeri tek kafja jone sot, edhe banaku qenka bosh -hahaha-

Re: Kafe/Bar "Arberiaonline"

Posted: Sat Dec 31, 2011 8:52 pm
by Arbëri
Kafe ska sot , por vetem :

Image
Winston Churchill, te cilin te gjithe e njohim si njeri te cigareve puro, ka qene shume i dhene pas shampanjes dhe nje konsumatore i rregullt i shampanjes Pol Roger. Ndaj dhe nuk ka dyshim qe shampanja eshte nje pije prestinjoze, sigurisht per ata qe mund t'ia ofrojne vetes kete luks. :mrgreen: