"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Ndihme per te sjelle fotot.

Këtu mund të drejtoni të gjitha llojet e pyetjeve, që kanë të bëjnë me funksionimin e forumit, si informacione të ndryshme që anëtarë mund të kenë nevojë, psh përdorimi i butonave të postimit, mundësitë dhe mënyrat për të postuar një material të caktuar.
Post Reply
User avatar
Marku
Honored Member
Honored Member
Posts: 331
Joined: Mon Sep 20, 2010 4:45 pm
Gender: Male

Ndihme per te sjelle fotot.

#1

Post by Marku » Wed Sep 29, 2010 5:03 pm

me falni, me thot dikush si mund te postoj foto pa e perdor opcionin "attachement"?
fotografit e mia i kam ne kompjuter...

faleminderit
"Sihariq, moj Bubullinë
se vran' Mustabej Dangllinë
T'ma kesht pruarë të gjav
u' burr' tim doj të marr."
[/b]

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Ndihme per te sjelle fotot

#2

Post by Arbëri » Wed Sep 29, 2010 5:42 pm

Marku wrote:me falni, me thot dikush si mund te postoj foto pa e perdor opcionin "attachement"?
fotografit e mia i kam ne kompjuter...

faleminderit
Une e perdori Mozilla kur dua te postoj fotografi p.r.sh , me maus shkoj te fotoja qe dua ta postoj dhe pastaj klikoj anen e djathe te mausit dhe shkoj deri te texti i parafundit ku shkruan View Page Info dhe pastaj hapet nje kuti , aty kliko te Media dhe aty kopjon adresen e duhur te postimit te juaj ku shifet edhe fotoja , dhe pastaj ate adrese e fut ne mes Img (kjo e fundit ne forum) ..
Une e perdori keshtu ndoshta koleget kane ndonje funkcion me te lehte se kjo ?
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Trojan
Honored Member
Honored Member
Posts: 382
Joined: Fri Jul 30, 2010 9:03 pm
Gender: Male

Re: Ndihme per te sjelle fotot

#3

Post by Trojan » Wed Sep 29, 2010 6:03 pm

Marku wrote:me falni, me thot dikush si mund te postoj foto pa e perdor opcionin "attachement"?
fotografit e mia i kam ne kompjuter...

faleminderit

nqs i ke pikturat ne web faqe, behet ashtu sic e pershkroi Arberi..

nqs i ke ne PC atehere mund te shkosh ketu
http://tinypic.com/
dhe ben upload fotot.

Ka edhe faqe te tjera qe mund te besh uplaod figurat tende ... une te pakten kete perdor..FLM.

User avatar
Marku
Honored Member
Honored Member
Posts: 331
Joined: Mon Sep 20, 2010 4:45 pm
Gender: Male

Re: Ndihme per te sjelle fotot.

#4

Post by Marku » Wed Sep 29, 2010 6:21 pm

prova
Last edited by Marku on Wed Sep 29, 2010 6:25 pm, edited 1 time in total.
"Sihariq, moj Bubullinë
se vran' Mustabej Dangllinë
T'ma kesht pruarë të gjav
u' burr' tim doj të marr."
[/b]

User avatar
Marku
Honored Member
Honored Member
Posts: 331
Joined: Mon Sep 20, 2010 4:45 pm
Gender: Male

Re: Ndihme per te sjelle fotot.

#5

Post by Marku » Wed Sep 29, 2010 6:23 pm

-itsok-

haha, faleminderit Arber e faleminderit Trojan. TinyPic qenka super!!!!!!!!!!!

tung
"Sihariq, moj Bubullinë
se vran' Mustabej Dangllinë
T'ma kesht pruarë të gjav
u' burr' tim doj të marr."
[/b]

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Ndihme per te sjelle fotot.

#6

Post by Arbëri » Wed Oct 06, 2010 10:10 pm

Ndihme :)
Nuk me pranon Pawortin ne messinger as te e-mailit , gjdo here me del kshu :

"The Windows Live Network is unavailable from this site for one of the following reasons:"
* This site may be experiencing a problem
* The site may not be a member of the Windows Live Network

You can:

* You can sign in or sign up at other sites on the Windows Live Network, or try again later at this site.Din ndoshta dikush nga koleget ku qendron problemi ?
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Trojan
Honored Member
Honored Member
Posts: 382
Joined: Fri Jul 30, 2010 9:03 pm
Gender: Male

Re: Ndihme per te sjelle fotot.

#7

Post by Trojan » Wed Oct 06, 2010 11:08 pm

Arbëri wrote:Ndihme :)
Nuk me pranon Pawortin ne messinger as te e-mailit , gjdo here me del kshu :

"The Windows Live Network is unavailable from this site for one of the following reasons:"
* This site may be experiencing a problem
* The site may not be a member of the Windows Live Network

You can:

* You can sign in or sign up at other sites on the Windows Live Network, or try again later at this site.Din ndoshta dikush nga koleget ku qendron problemi ?

Per mendimin tim..

1)Mund ta kesh vene gabim Passwordin---Para se ta vesh passwordin shiko nqs e ke mbyllur Caps Lock ose shkruaje diku tjeter dhe beje c/p ne site
2)Mund te ket probleme serveri i Microsoft --- Duhet te presesh dhe ta provosh mbas disa minutash ose oresh deri sa te rregullohet serveri
3)Mund te kesh kohe qe sje futur dhe mund ta kene mbyllur account
4)Mund te jet futur dikush tjeter tek account i jot dhe te ket ndryshuar password..

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Ndihme per te sjelle fotot.

#8

Post by Arbëri » Wed Oct 06, 2010 11:11 pm

Trojan wrote:
Arbëri wrote:Ndihme :)
Nuk me pranon Pawortin ne messinger as te e-mailit , gjdo here me del kshu :

"The Windows Live Network is unavailable from this site for one of the following reasons:"
* This site may be experiencing a problem
* The site may not be a member of the Windows Live Network

You can:

* You can sign in or sign up at other sites on the Windows Live Network, or try again later at this site.Din ndoshta dikush nga koleget ku qendron problemi ?

Per mendimin tim..

1)Mund ta kesh vene gabim Passwordin---Para se ta vesh passwordin shiko nqs e ke mbyllur Caps Lock ose shkruaje diku tjeter dhe beje c/p ne site
2)Mund te ket probleme serveri i Microsoft --- Duhet te presesh dhe ta provosh mbas disa minutash ose oresh deri sa te rregullohet serveri
3)Mund te kesh kohe qe sje futur dhe mund ta kene mbyllur account
4)Mund te jet futur dikush tjeter tek account i jot dhe te ket ndryshuar password..
Vetem kjo e dyta mund te jete .
FLM.
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Marku
Honored Member
Honored Member
Posts: 331
Joined: Mon Sep 20, 2010 4:45 pm
Gender: Male

Avatari

#9

Post by Marku » Tue Dec 07, 2010 11:05 am

Mirdita,

m'falni, nje pytje. Kam nevoj te me tregon dikush se si mund ta ve avatarin. Me jap gjithnje probleme per pixel.
"Sihariq, moj Bubullinë
se vran' Mustabej Dangllinë
T'ma kesht pruarë të gjav
u' burr' tim doj të marr."
[/b]

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Avatari

#10

Post by Hymniarber » Tue Dec 07, 2010 2:13 pm

Marku wrote:Mirdita,

m'falni, nje pytje. Kam nevoj te me tregon dikush se si mund ta ve avatarin. Me jap gjithnje probleme per pixel.
Avatari nuk duhet te kaloje nje madhesi te caktuar. Shko ne internet dhe ne nje nga sitat me resize image online, sille ne madhesine e lejuar. Nese nuk arrin ta besh dot, sille ne kete faqe dhe dikush prej stafit do kujdeset per te.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Marku
Honored Member
Honored Member
Posts: 331
Joined: Mon Sep 20, 2010 4:45 pm
Gender: Male

Re: Avatari

#11

Post by Marku » Tue Dec 07, 2010 9:54 pm

Hymniarber wrote:
Marku wrote:Mirdita,

m'falni, nje pytje. Kam nevoj te me tregon dikush se si mund ta ve avatarin. Me jap gjithnje probleme per pixel.
Avatari nuk duhet te kaloje nje madhesi te caktuar. Shko ne internet dhe ne nje nga sitat me resize image online, sille ne madhesine e lejuar. Nese nuk arrin ta besh dot, sille ne kete faqe dhe dikush prej stafit do kujdeset per te.
Shum faleminderit per ndihme Hymniarber!!
"Sihariq, moj Bubullinë
se vran' Mustabej Dangllinë
T'ma kesht pruarë të gjav
u' burr' tim doj të marr."
[/b]

Post Reply

Return to “Pyetje rreth këtij forumi”