"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Selimi-ambasadores:"Nese nuk te pelqen flamuri yne kombetar, shko nga ke ardhur"

Në këtë forum do të gjeni blogje ose website te krijuara prej anetareve te forumit, përmbajtja e të cilave do të përkojë me misionin e forumit, dhe do të sjellë këndvështrimet personale të ketyre anetarëve.

Moderators: Mallakastrioti, ErjonH.

Post Reply
User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4227
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Selimi-ambasadores:"Nese nuk te pelqen flamuri yne kombetar, shko nga ke ardhur"

#1

Post by Zeus10 » Fri Jan 15, 2016 3:46 pm

Kjo ishte fjalia, e mosnenshtrimit ndaj te huajve, fjali qe duhet te permenden pak me dendur, per hir te identitetit tone, per hir te krenarise sone kombetare. Keta ambasadore "miq', jane aty per te na zbehur ndjenjen tone, per te na ckombetarizuar.

Zonja ambasadore e Francës duket që e ka problem valvitjen e flamurit të shiptarëve në Kosovë. Nuk është hera e parë që kjo zonjë shprehet kundër valvitjes së flamurit tonë shqiptar këtu në Kosovë. Madje ajo sot u deklarua se “e don flamurin kuq e zi por vetëm në Shqipëri…”
Zonja Ambasadore, nëse ju pengon flamuri ynë, edhe ne ty te duam, por vetëm në Francë!
Nëse nuk të pelqen flamuri i shqiptareve, atëherë pse ke ardhur këtu në vendin e shqiponjave?

Image
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Selimi-ambasadores:"Nese nuk te pelqen flamuri yne kombetar, shko nga ke ardhur"

#2

Post by Adriana » Fri Jan 15, 2016 5:52 pm

Ju beft dita njemije Selimit!!

Zonja vjen nga nje shtet ku jan mesuar te detyrojne ''valvitjen'' e flamurit dhe gjuhes se tyre ne cdo koloni qe kan zaptuar,, dhe me sa duket e acaron fakti qe SHQIPONJA JONE vazhdon te valvitet ne truallin e saj, edhe pse shume u munduan per te kunderten!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Blogje dhe website”