"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

Në këtë forum do të gjeni blogje ose website te krijuara prej anetareve te forumit, përmbajtja e të cilave do të përkojë me misionin e forumit, dhe do të sjellë këndvështrimet personale të ketyre anetarëve.

Moderators: Mallakastrioti, ErjonH.

land
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 257
Joined: Wed Sep 30, 2009 4:30 pm
Gender: Male

Re: Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

#16

Post by land » Sun Jan 16, 2011 8:03 pm

ke te drejte Arberi, ne fakt jane turko-siriane dhe nga nxitimi une nuk e thashe....e kupton shqip mo mavri, elikranosoldier, apo ta shkruaj engllisht

dhe le ta themi te verteten, ka dhene kontribut dhe raca jone me arvanitet ne formimin e kombit te tyre vlleho-turko-sirian....let's give Caesar what belongs to Caesar
"They are Nietzsche's over-men, these primitive Albanians — something between kings and tigers."
- Henry Noel Brailsford

land
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 257
Joined: Wed Sep 30, 2009 4:30 pm
Gender: Male

Re: Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

#17

Post by land » Sun Jan 16, 2011 8:28 pm

http://www.forumishqiptar.com/showpost. ... stcount=27


ja ku e ka postuar te njejten video ky hell-ass-oldier aka elikranon, ore mavri minoritar


...... hell-ass older....te pelqen kur tallesh me handikapatet e forumit te albos he hahahahaha


.................ketu jane shqiptaret ..................,
"They are Nietzsche's over-men, these primitive Albanians — something between kings and tigers."
- Henry Noel Brailsford

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

#18

Post by Patush » Sun Jan 16, 2011 8:57 pm

land wrote:http://www.forumishqiptar.com/showpost. ... stcount=27


ja ku e ka postuar te njejten video ky hell-ass-oldier aka elikranon, ore mavri minoritar


.......... hell-ass older....te pelqen kur tallesh me handikapatet e forumit te albos he hahahahaha


..............


edituar
Moderatori

Nuk e besoj se eshte i njejti person Land, ato thjeshte luajne me kartat a tyre me to forta(vidjo amatoreske).
Siq duket nuk e dine apo nuk duan ta dine se gjdo te thote alfabet dhe gjuhe. Gjermanishtja nuk eshte gjuhe Latine sepse ajo perdor alfabetin Latin.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

land
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 257
Joined: Wed Sep 30, 2009 4:30 pm
Gender: Male

Re: Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

#19

Post by land » Sun Jan 16, 2011 9:15 pm

Thua lol???!!! po titullin e temes si e kuptoi ky hell-ass,eshte e shkruar ne shqip.
"They are Nietzsche's over-men, these primitive Albanians — something between kings and tigers."
- Henry Noel Brailsford

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

#20

Post by Patush » Sun Jan 16, 2011 9:45 pm

land wrote:Thua lol???!!! po titullin e temes si e kuptoi ky hell-ass,eshte e shkruar ne shqip.


Ka shume Greke qe e dine gjuhen Shqipe dhe qe propagandojne ne internet. Google chrome tani eshte ne gjendje te perktheje bisedat e thjeshta te forumeve.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

#21

Post by erix77 » Sun Jan 16, 2011 10:40 pm

jo mo Patush se nuk din ata te perdorin google chrome por shqipen e njohin mire se i ka stervitur papu janulla me bllanon.Kot bejne si interesante kur shkruajne anglisht se te gjith keta internet warriors e kuptojne shqipen shume mire.Grekeve nga greqia nuk ja u ndien shume per vor epir vetem vlleho-minoritareve ju qan shpirti.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

elikranon
Honored Member
Honored Member
Posts: 373
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:05 pm
Gender: Male

Re: Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

#22

Post by elikranon » Mon Jan 17, 2011 10:12 pm

land wrote:....e kupton shqip mo mavri, elikranosoldier, apo ta shkruaj engllisht
Nuk fshihem une pas ketyre emrave "hellassoldier" dhe "helikranon" qe poston te F.SH.

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

#23

Post by Patush » Mon Jan 17, 2011 10:17 pm

erix77 wrote:jo mo Patush se nuk din ata te perdorin google chrome por shqipen e njohin mire se i ka stervitur papu janulla me bllanon.Kot bejne si interesante kur shkruajne anglisht se te gjith keta internet warriors e kuptojne shqipen shume mire.Grekeve nga greqia nuk ja u ndien shume per vor epir vetem vlleho-minoritareve ju qan shpirti.
I bashkohem mendimit tand, nje fjale e urte e jona thote se qfare ta ban i joti nuk ta ban kurre i huaji.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

land
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 257
Joined: Wed Sep 30, 2009 4:30 pm
Gender: Male

Re: Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

#24

Post by land » Tue Jan 18, 2011 1:00 pm

elikranon wrote:
land wrote:....e kupton shqip mo mavri, elikranosoldier, apo ta shkruaj engllisht
Nuk fshihem une pas ketyre emrave "hellassoldier" dhe "helikranon" qe poston te F.SH.
Na te te jap dicka, postoje ne forumet nga futesh, mos harro.

Nje studim nga Cavalli-Sforza:

Citim:
The Albanians show considerable genetic distances with all the populations; however, 14 pair of comparisons between the Albanians and the European populations show a high level of identity. (This is for all Albanians not kosovars only) This is a Correlation function not the sum of the Haplogroupe. And by this function that we conclude that Albanians & Kosovars have one of the strongest Dna identity in Balkans. By a correlation of 14 values. It is not the same for greeks (Greeks have a SE identity but not a greek one)

Post scriptum. Reputacionin e Cavalli-Sforza besoj qe ti e di, s'besoj qe ke kellqe ta vesh ne dyshim.
ose nese nuk e di, googloje njehere.
"They are Nietzsche's over-men, these primitive Albanians — something between kings and tigers."
- Henry Noel Brailsford

elikranon
Honored Member
Honored Member
Posts: 373
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:05 pm
Gender: Male

Re: Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

#25

Post by elikranon » Wed Jan 19, 2011 11:52 am

land wrote:
elikranon wrote:
land wrote:....e kupton shqip mo mavri, elikranosoldier, apo ta shkruaj engllisht
Nuk fshihem une pas ketyre emrave "hellassoldier" dhe "helikranon" qe poston te F.SH.
Na te te jap dicka, postoje ne forumet nga futesh, mos harro.

Nje studim nga Cavalli-Sforza:

Citim:
The Albanians show considerable genetic distances with all the populations; however, 14 pair of comparisons between the Albanians and the European populations show a high level of identity. (This is for all Albanians not kosovars only) This is a Correlation function not the sum of the Haplogroupe. And by this function that we conclude that Albanians & Kosovars have one of the strongest Dna identity in Balkans. By a correlation of 14 values. It is not the same for greeks (Greeks have a SE identity but not a greek one)

Post scriptum. Reputacionin e Cavalli-Sforza besoj qe ti e di, s'besoj qe ke kellqe ta vesh ne dyshim.
ose nese nuk e di, googloje njehere.
E morre vesh?
Sec u zbulua kohet e fundit nje fis ne Amazone, qe nuk dihej gje per ekzistencen e tyre gjer para ca ditesh. Ata patjeter do kene "stronger Dna identity" se Shqiptaret.

Edituar
Moderatori

Phoenix
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 476
Joined: Thu Sep 24, 2009 3:12 am
Gender: Male

Re: Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

#26

Post by Phoenix » Wed Jan 19, 2011 12:05 pm

elikranon wrote:
land wrote:
elikranon wrote:
land wrote:....e kupton shqip mo mavri, elikranosoldier, apo ta shkruaj engllisht
Nuk fshihem une pas ketyre emrave "hellassoldier" dhe "helikranon" qe poston te F.SH.
Na te te jap dicka, postoje ne forumet nga futesh, mos harro.

Nje studim nga Cavalli-Sforza:

Citim:
The Albanians show considerable genetic distances with all the populations; however, 14 pair of comparisons between the Albanians and the European populations show a high level of identity. (This is for all Albanians not kosovars only) This is a Correlation function not the sum of the Haplogroupe. And by this function that we conclude that Albanians & Kosovars have one of the strongest Dna identity in Balkans. By a correlation of 14 values. It is not the same for greeks (Greeks have a SE identity but not a greek one)

Post scriptum. Reputacionin e Cavalli-Sforza besoj qe ti e di, s'besoj qe ke kellqe ta vesh ne dyshim.
ose nese nuk e di, googloje njehere.
E morre vesh?
Sec u zbulua kohet e fundit nje fis ne Amazone, qe nuk dihej gje per ekzistencen e tyre gjer para ca ditesh. Ata patjeter do kene "stronger Dna identity" se Shqiptaret.

E po mire, vazhdo masturbo duke perseritur "sa DNA te forte qe kemi"...
Unë një gjë nuk kuptoj, pse shkruani kot për gjëra që nuk kuptoni?!! Nëse më lejoni të thëm një këshillë të vogël, merruni me ndonjë gjë më të dobishme për forumin apo dhe për jetën tuaj!

land
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 257
Joined: Wed Sep 30, 2009 4:30 pm
Gender: Male

Re: Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

#27

Post by land » Wed Jan 19, 2011 12:46 pm

Ok. po degjoj keshillen tende dhe po largohem, vazhdo ti qe kupton.(sepse na ke cituar te dyve, dhe ke perdorur shumesin)

edituar
moderatori
"They are Nietzsche's over-men, these primitive Albanians — something between kings and tigers."
- Henry Noel Brailsford

Phoenix
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 476
Joined: Thu Sep 24, 2009 3:12 am
Gender: Male

Re: Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

#28

Post by Phoenix » Wed Jan 19, 2011 1:08 pm

land wrote:Ok. po degjoj keshillen tende dhe po largohem, vazhdo ti qe kupton.(sepse na ke cituar te dyve, dhe ke perdorur shumesin)

Flm per reputacionin negativ qe me kishe dhene para ca ditesh....dhe qe ta dish mire ti, mua nuk me plas per rep-e negative apo pozitive qofshin.

ohu ika ika.
,,,,,bye bye
Më vjen keq nuk di të të kem fyer. Arsyen ta thashë edhe në rep. neg që ishte për fjalët që përdor. Le të më gjykojnë administratorët për këtë. Gjithashtu je dhe i lirë që të ankohuni tek ata.
Për të tjerat jeni i lirë të vendosni sipas të mirës dhe interesit tuaj.
Gjithë të mirat!

land
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 257
Joined: Wed Sep 30, 2009 4:30 pm
Gender: Male

Re: Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

#29

Post by land » Wed Jan 19, 2011 5:34 pm

une citova Cavalli-Sforza, kurse deklarata jote ishte qe une nuk kuptoj....tani me te vertete zotria jote kundershtonh c'thote Cavalli?

edituar
Moderatori
"They are Nietzsche's over-men, these primitive Albanians — something between kings and tigers."
- Henry Noel Brailsford

land
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 257
Joined: Wed Sep 30, 2009 4:30 pm
Gender: Male

Re: Propagande rreth prejardhjes shqiptare!!!

#30

Post by land » Wed Jan 19, 2011 5:49 pm

EDITUAR

Shenim:
Landi
Le te ruajme traditen e mire te ketij forumi, duke paraqitur anen tone me te mire, pa fyerje dhe nemje. Te jesh shume reaktiv, nuk ndihmon per diskutimin.
Admin

"They are Nietzsche's over-men, these primitive Albanians — something between kings and tigers."
- Henry Noel Brailsford

Post Reply

Return to “Blogje dhe website”