Page 1 of 1

Selimi-ambasadores:"Nese nuk te pelqen flamuri yne kombetar, shko nga ke ardhur"

Posted: Fri Jan 15, 2016 3:46 pm
by Zeus10
Kjo ishte fjalia, e mosnenshtrimit ndaj te huajve, fjali qe duhet te permenden pak me dendur, per hir te identitetit tone, per hir te krenarise sone kombetare. Keta ambasadore "miq', jane aty per te na zbehur ndjenjen tone, per te na ckombetarizuar.

Zonja ambasadore e Francës duket që e ka problem valvitjen e flamurit të shiptarëve në Kosovë. Nuk është hera e parë që kjo zonjë shprehet kundër valvitjes së flamurit tonë shqiptar këtu në Kosovë. Madje ajo sot u deklarua se “e don flamurin kuq e zi por vetëm në Shqipëri…”
Zonja Ambasadore, nëse ju pengon flamuri ynë, edhe ne ty te duam, por vetëm në Francë!
Nëse nuk të pelqen flamuri i shqiptareve, atëherë pse ke ardhur këtu në vendin e shqiponjave?

Image

Re: Selimi-ambasadores:"Nese nuk te pelqen flamuri yne kombetar, shko nga ke ardhur"

Posted: Fri Jan 15, 2016 5:52 pm
by Adriana
Ju beft dita njemije Selimit!!

Zonja vjen nga nje shtet ku jan mesuar te detyrojne ''valvitjen'' e flamurit dhe gjuhes se tyre ne cdo koloni qe kan zaptuar,, dhe me sa duket e acaron fakti qe SHQIPONJA JONE vazhdon te valvitet ne truallin e saj, edhe pse shume u munduan per te kunderten!