"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

Ky seksion është krijuar për anëtarët e rinj të komunitetit, për të prezantuar me pak fjalë veten dhe qëllimin e bashkimit në këtë forum.

Moderator: ALBPelasgian

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

#1

Post by CERMENIKASI » Fri Dec 31, 2010 10:41 pm

Vendosa te antarsohem ne kete forum sepse me pelqen shume nga permbajtja qe ka.
I takoj mergates vjeter me prejardhje nga Shqipnija.Ma saktesisht jam pjese e brezit te dyte te kesaj mergate dhe kam lindun ketu ne dhe te huej para nji gjysem qindvjetori.
Prejardhja e familjes time asht prej Shqinise se Mesme.
Per fat te keq nuk kam as nji dite shkolle ne gjuhen e ambel shqipe dhe e shkruej shqipen siç e shifni sepse lexim-shkrimin e saj e kam mesue vet pa ndihmen e askujt kur isha ne mosh te re .
Ky forum me pelqen shume edhe nga fakti se ketu nuk lejohen ofendime ne mesin e antareve siç ndodh psh ne nji forum prej nga jam largue dhe ku lejohen ofendime ne baza fetare ne mesin e Shqiptareve!!!

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

#2

Post by erix77 » Sat Jan 01, 2011 12:58 am

mirserdhe dhe gezuar vitin e ri.

P.s.ti qenke per mrekulli ne gjuhen shqipe ka shume te ashtuquajtur gjuhetare qe nuk dine asnje fjale shqip.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4225
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

#3

Post by Zeus10 » Sat Jan 01, 2011 1:34 am

Gezuar Vitin e Ri Cermenikas, qofte nje vit i mbare per Ju.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

#4

Post by CERMENIKASI » Sat Jan 01, 2011 7:52 am

Faliminderit per mikpritjen tuej.
2011-ta qofte dhe per ju nji vit i gjithembarshem si dhe per te gjithe "Shqipot" ku do qe gjinden

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

#5

Post by Adriana » Sat Jan 01, 2011 10:38 am

Cermenikas Mire se erdhe, dhe per shume vjet Gezuar.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

#6

Post by CERMENIKASI » Sat Jan 01, 2011 11:23 pm

Faliminderit Adriana.Edhe juve paçi nji vit plote gezime dhe hare.
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

#7

Post by Patush » Sun Jan 02, 2011 1:57 am

Mire se erdhe Cermenikas dhe gezuar vitin e ri.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

#8

Post by CERMENIKASI » Sun Jan 02, 2011 9:44 pm

Faliminderit Patush,edhe une ju uroj per shume vjet vitin e ri,ju plotesofte çdo deshir qe keni!
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

#9

Post by CERMENIKASI » Tue Mar 06, 2012 6:39 pm

Largohem nga forumi për arsye personale me siguri për nji kohë të gjatë dhe ndoshta përgjithëmonë
Besoj që kam dhanë nji kontribut të vogël sidomos në nënforumin në gjuhën frëngjishte (me aq sa kisha mundësi)

LAMTUMIRE TE GJITHEVE

CERMENIKASI
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1015
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

#10

Post by Hymniarber » Tue Mar 06, 2012 6:52 pm

CERMENIKASI wrote:Largohem nga forumi për arsye personale me siguri për nji kohë të gjatë dhe ndoshta përgjithëmonë
Besoj që kam dhanë nji kontribut të vogël sidomos në nënforumin në gjuhën frëngjishte (me aq sa kisha mundësi)

LAMTUMIRE TE GJITHEVE

CERMENIKASI
Ne emer te gjithe njerezve, qe punojne per kete forum, te falenderoj ne menyre te vecante. Je i mirepritur, ne te gjitha koherat, kur mundesite te te lejojne. Mbece mire miku yne.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

faon perrovarri
Honored Member
Honored Member
Posts: 300
Joined: Sat Oct 31, 2009 7:15 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

#11

Post by faon perrovarri » Tue Mar 06, 2012 8:04 pm

Hymniarber wrote:
CERMENIKASI wrote:Largohem nga forumi për arsye personale me siguri për nji kohë të gjatë dhe ndoshta përgjithëmonë
Besoj që kam dhanë nji kontribut të vogël sidomos në nënforumin në gjuhën frëngjishte (me aq sa kisha mundësi)

LAMTUMIRE TE GJITHEVE

CERMENIKASI
Ne emer te gjithe njerezve, qe punojne per kete forum, te falenderoj ne menyre te vecante. Je i mirepritur, ne te gjitha koherat, kur mundesite te te lejojne. Mbece mire miku yne.
Cermenikas ,urimi im eshte te gezosh perhere shendet te plote ,dhe zoti te jete me ty gjithmone.
Falemnderit kontributit tuaj ,sepse dhe per mua qe nje fije drite.

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

#12

Post by Adriana » Tue Mar 06, 2012 8:42 pm

CERMENIKASI wrote:Largohem nga forumi për arsye personale me siguri për nji kohë të gjatë dhe ndoshta përgjithëmonë
Besoj që kam dhanë nji kontribut të vogël sidomos në nënforumin në gjuhën frëngjishte (me aq sa kisha mundësi)

LAMTUMIRE TE GJITHEVE

CERMENIKASI


Ishte nje kenaqesi e vecante per ne, duke mos humbur shpresat qe nje dite do rikthehesh perseri ONLINE, te uroj te kesh shendet dhe lumturi.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

#13

Post by Patush » Wed Mar 07, 2012 5:36 am

CERMENIKASI wrote:Largohem nga forumi për arsye personale me siguri për nji kohë të gjatë dhe ndoshta përgjithëmonë
Besoj që kam dhanë nji kontribut të vogël sidomos në nënforumin në gjuhën frëngjishte (me aq sa kisha mundësi)

LAMTUMIRE TE GJITHEVE

CERMENIKASI

Une te uroj gjithe te mirat Cermenikas, ishte knaqsi t'kishim n'mesin tone!
Fjala ''pergjithmone'' nuk a Shqiptare aspak prandaj mos e perdore hyq :mrgreen:
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

#14

Post by CERMENIKASI » Wed Aug 08, 2012 8:59 pm

Mir se ju gjeta përsëri.
Gjendja e randë në të cilën ishja kur u largova nga këtu ,falë Zotit ,u përmirësue pagës dhe u rikthye aty ku ishte mapara andaj vendosa të rikthehem në forumin arbëriaonline.
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1015
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Pershendetje per te gjithe arberoret e ketij forumi!

#15

Post by Hymniarber » Wed Aug 08, 2012 9:24 pm

Cfaredo qe te kete qene ajo, qe demtoi shendetin tuaj, te uroj te jete e shkuar. Te riuroj mireseardhjen dhe me kenaqesi mirepresim mendimet e tua.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

Post Reply

Return to “Prezantohuni ne komunitetin e forumit”