"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Pershndetje

Ky seksion është krijuar për anëtarët e rinj të komunitetit, për të prezantuar me pak fjalë veten dhe qëllimin e bashkimit në këtë forum.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
Bashkim S.
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: Thu Aug 01, 2013 11:17 pm
Gender: Male

Pershndetje

#1

Post by Bashkim S. » Sat Aug 03, 2013 12:35 pm

Pershendetje,
une jam Bashkimi nga Tetova dhe jam ing. i Informatikes ndersa punoj si profesor. Desha qe te ju pershendes dhe te ju uroj per temat qe i diskutoni. Planifikoj qe edhe une aktivisht te marr pjese ne kete forum.

Me nderime.

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4225
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Pershndetje

#2

Post by Zeus10 » Sat Aug 03, 2013 1:18 pm

Mireseerdhe Bashkim. Emri yt eshte simbol i fuqise mes nesh. Tetovare, ulqinakas, sarandiote, came, arvanitas te gjithe arberore, le te bashkohemi per tu bere te forte. Vetem keshtu nuk do kete me 1913.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Pershndetje

#3

Post by Arbëri » Sat Aug 03, 2013 2:23 pm

Mirëse erdhe Bashkim.
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Pershndetje

#4

Post by Adriana » Sat Aug 03, 2013 5:43 pm

Bashkim S. wrote:Pershendetje,
une jam Bashkimi nga Tetova dhe jam ing. i Informatikes ndersa punoj si profesor. Desha qe te ju pershendes dhe te ju uroj per temat qe i diskutoni. Planifikoj qe edhe une aktivisht te marr pjese ne kete forum.

Me nderime.

Bashkimi Bën Fuqinë!
(Gj.K.Skenderbeu & Lidhja Shqiptare e Prizrenit )

Mirë se erdhët Bashkim, ju uroj suksese si në profesionin tuaj gjithashtu edhe për pjesëmarrjen në këtë forum.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Bashkim S.
Junior Member
Junior Member
Posts: 3
Joined: Thu Aug 01, 2013 11:17 pm
Gender: Male

Re: Pershndetje

#5

Post by Bashkim S. » Sun Aug 04, 2013 7:11 pm

Falmenderit pe mikepritjen e madhe.

Post Reply

Return to “Prezantohuni ne komunitetin e forumit”