"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Mire Se Ju Gjeta!

Ky seksion është krijuar për anëtarët e rinj të komunitetit, për të prezantuar me pak fjalë veten dhe qëllimin e bashkimit në këtë forum.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
skerdilaidas
Member
Member
Posts: 42
Joined: Tue Sep 23, 2014 12:48 am
Gender: Male

Mire Se Ju Gjeta!

#1

Post by skerdilaidas » Mon Nov 17, 2014 8:25 pm

Ju pershendes t'gjithve ktu, edhe pse jam regjistru qe do kohe ktu po nuk kam qen aktiv. Jam Shqiptar prej Drenice, kam hobi historin dhe pak gjenetiken.

Shpresoj te kaloj mire ktu.

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Mire Se Ju Gjeta!

#2

Post by Adriana » Mon Nov 17, 2014 8:44 pm

Mire se na erdhe Skerdilaidas ne Forumin Arberaionline!
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4225
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Mire Se Ju Gjeta!

#3

Post by Zeus10 » Mon Nov 17, 2014 9:14 pm

Pershendetje Skerdilaidas. Temat me gjenetiken jane shume te mirepritura, qekurse shume pak njerez i kuptojne ato plotesisht.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Kastrioti1443
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Thu Jan 03, 2013 10:35 pm
Gender: Male

Re: Mire Se Ju Gjeta!

#4

Post by Kastrioti1443 » Mon Nov 17, 2014 10:10 pm

Mir se erdhe o Drenicak.

skerdilaidas
Member
Member
Posts: 42
Joined: Tue Sep 23, 2014 12:48 am
Gender: Male

Re: Mire Se Ju Gjeta!

#5

Post by skerdilaidas » Mon Nov 17, 2014 11:13 pm

Flm zeus10. Do e pyes moderatoret qe ta hapin nje vend per gjenetiken (n'koft se nuk ka ende).
Flm Kastriot, gjithashtu edhe une ta uroj ardhjen ty!

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1015
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Mire Se Ju Gjeta!

#6

Post by Hymniarber » Tue Nov 18, 2014 1:50 pm

Mireserdhet Skerdilaidas dhe Kastriot. Duke marre parasysh kërkesen tuaj, forumit ju shtua dhe nje nenforum i ri me titullin : "Gjenetike". Ate mund ta gjeni ketu:

http://www.arberiaonline.com/viewforum.php?f=129

Mund te hapni tema te reja, qe ju interesojne per diskutim. Ju uroj te kaloni kendshem.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1015
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Mire Se Ju Gjeta!

#7

Post by Hymniarber » Tue Nov 18, 2014 1:53 pm

Tema qe ju keni hapur: The Geography of Recent Genetic Ancestry across Europe.

eshte zhvendosur nen forumin e sapokrijuar te siperpermendur(gjenetike).
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

skerdilaidas
Member
Member
Posts: 42
Joined: Tue Sep 23, 2014 12:48 am
Gender: Male

Re: Mire Se Ju Gjeta!

#8

Post by skerdilaidas » Tue Nov 18, 2014 4:06 pm

Flm shum, hymniarber!

Post Reply

Return to “Prezantohuni ne komunitetin e forumit”