"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Mire se erdha

Ky seksion është krijuar për anëtarët e rinj të komunitetit, për të prezantuar me pak fjalë veten dhe qëllimin e bashkimit në këtë forum.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
User avatar
The.Mask
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: Tue Nov 18, 2014 6:41 pm
Gender: Male

Mire se erdha

#1

Post by The.Mask » Sun Nov 23, 2014 3:37 pm

Pershendetje te gjithve, quhem Florian jam nga Dibra e madhe, jam ultra-nacionalist me fantazem per nje Shqiperi etnike 100% shqiptare dhe e bardh. Jam edhe nostalgjik nga koha e Skenderbeut, e Kryqezatat, Nazismi dhe shume nga keto sende qe e mrojten rracen e bardh Evropjane.

User avatar
Kastrioti1443
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Thu Jan 03, 2013 10:35 pm
Gender: Male

Re: Mire se erdha

#2

Post by Kastrioti1443 » Sun Nov 23, 2014 8:38 pm

Mire se erdhe o Dibran!

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4225
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Mire se erdha

#3

Post by Zeus10 » Mon Nov 24, 2014 3:22 pm

The.Mask wrote:Pershendetje te gjithve, quhem Florian jam nga Dibra e madhe, jam ultra-nacionalist me fantazem per nje Shqiperi etnike 100% shqiptare dhe e bardh. Jam edhe nostalgjik nga koha e Skenderbeut, e Kryqezatat, Nazismi dhe shume nga keto sende qe e mrojten rracen e bardh Evropjane.
Mireserdhe. Florian. Ideologjia kombetare, eshte ajo qe duhet ne plan te pare. Vetem nje familje e shendoshe, ne nje komb te shendoshe, do te realizoje aspiratat individuale te te gjitheve ne. Ne shqiptaret, nuk kercenohemi nga racat me ngjyre dhe nuk duhet te zhvillojme nje ideologji, te njejte me ata qe vertete, na kane demtuar, gjymtuar e sakatuar dhe paradoksalisht i perkasin races se bardhe. Ne ashtu si gjithe njerezimi, kercenohemi seriozisht nga rreziqe reale, te aplikuara nga nje shtrese oligarke, qe shtyp dhe shfrytezon pasurite e njerezve, ne menyren me mizore. Ne po shnderrohemi ne skllever, nga ata njerez, qe urrejne ndergjegjen kombetare tonen, lirine dhe demokracine. Mund te kemi nje diskus te gjate per kete.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

Post Reply

Return to “Prezantohuni ne komunitetin e forumit”