"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

You can talk about politics.
User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#1

Post by Patush » Thu Aug 27, 2009 1:20 pm

Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4225
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#2

Post by Zeus10 » Thu Aug 27, 2009 1:57 pm

It was a time, I used to beleive that the state of Israel was a puppet at the hand of Americans, but now I know very well that is otherwise. America is run by a very powerful Jewish Oligarchy, and the White House is completely depended and elected from Jewish's dynasties like Rothschild & co. American soldiers are sent around the world to protect Jewishs interests and is the common American taxpayer who pays for that.
AlQaeda is just a Jewished controled organisation, who works against muslim people and their religion. There is no Jihad, and if somewhere exists some organised form of it, is being financed from the Jewish Dinasties to discredit muslim religion in order to insure the existance of the state of Israel.
Saying this I don't absolutely agree with any form of terrorism, but the show of terrorism is being orchestrated from Jewish themselves, who pose themself as victims. They control the economy, they control the media they control even Hollywood, they want to rule the World, they stage "the muslim terrorism", they already staged 9/11. They are huge danger for the entire humanity. Depriving them from the power is done through only one way, depriving them from the money.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#3

Post by Patush » Thu Aug 27, 2009 2:16 pm

Zeus10 wrote:It was a time, I used to beleive that the state of Israel was a puppet at the hand of Americans, but now I know very well that is otherwise. America is run by a very powerful Jewish Oligarchy, and the White House is completely depended and elected from Jewish's dynasties like Rothschild & co. American soldiers are sent around the world to protect Jewishs interests and is the common American taxpayer who pays for that.
AlQaeda is just a Jewished controled organisation, who works against muslim people and their religion. There is no Jihad, and if somewhere exists some organised form of it, is being financed from the Jewish Dinasties to discredit muslim religion in order to insure the existance of the state of Israel.
Saying this I don't absolutely agree with any form of terrorism, but the show of terrorism is being orchestrated from Jewish themselves, who pose themself as victims. They control the economy, they control the media they control even Hollywood, they want to rule the World, they stage "the muslim terrorism", they already staged 9/11. They are huge danger for the entire humanity. Depriving them from the power is done through only one way, depriving them from the money.

I second that.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Aleksandër
Regular Member
Regular Member
Posts: 62
Joined: Tue Aug 25, 2009 10:53 pm
Gender: Male
Location: Tiranë

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#4

Post by Aleksandër » Thu Aug 27, 2009 2:26 pm

The important thing is that the jewish lobby in US support the albanians. The arab-israeli conflict its not our bussiness because its not our war.

Let it be.
Nacionalizmi është vullneti për të dashur vetveten

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#5

Post by Patush » Thu Aug 27, 2009 2:52 pm

Aleksandër wrote:The important thing is that the jewish lobby in US support the albanians. The arab-israeli conflict its not our bussiness because its not our war.

Let it be.

Ato nuk te perkrahin ty as kerkend tjeter, pse mendon ti se je ma i mire se Amerikanet? Ato jane dhe kan ken ken nje kancer per gjdo qyteterim ne kete rruzull.

Konflikti israelo palestinez po forcon arabet dhe boten islame, ky konflikt i cili perdoret si shkak nga arabet myslimanet e tjere por qe nuk ju plas fort per palestinezet po rrit fuqin dhe influencen islame ne bote.

Per to ti nuk je gja tjeter veq nje kafshe dhe si te tille te trajtojne.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

Aleksandër
Regular Member
Regular Member
Posts: 62
Joined: Tue Aug 25, 2009 10:53 pm
Gender: Male
Location: Tiranë

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#6

Post by Aleksandër » Thu Aug 27, 2009 3:28 pm

Po të kujtoj pararojën çifute për pavarsinë e Kosovës. Medlin Ollbrajt, Uesli Klark (ai që udhëhoqi operacionet e NATO-s), Tom Lantos (senatori që ngriti zërin në senatin amerikan për çështjen shqiptare, gjithashtu mik i Joseph Dioguardit, kryetarit të legës shqiptaro-amerikane) dhe shumë të tjerë.

Image
Në foton e mësipërme përveç Agin Çekut dhe Hashin Thaçit, pjesa tjetër është çifute. Bernard Kouchner (çifut),Gjeneral Sir Mike Jackson (çifut), Gjeneral Wesley Clarck (çifut).

Image

Për më shumë;
Since the United States and its NATO allies began military intervention in Kosovo last month, representatives of American Jewish organizations have spoken out strongly in support of the action. American Jews -- like most other Americans -- see the Serbs as villains who are engaged in ethnic cleansing of Albanians just as the Nazis engaged in ethnic cleansing of Jews. TV images of helpless, homeless Albanian refugees have brought the world to tears.
Numerous high-profile Jews have compared the current situation in Kosovo to the Holocaust. Nobel laureate Elie Wiesel last week expressed his whole-hearted support for the NATO bombing, stating, "...if the world had reacted (during World War II) the way we are reacting now, many tragedies would have been prevented." Organization by organization, the mainstream Jewish community has declared its support for NATOs intervention in Kosovo, frequently citing parallels to the Holocaust, some comparing Serb leader Slobodan Milosevic to Adolf Hitler.

http://www.jewishworldreview.com/0499/serb.jews1.asp
Diçka shumë njerëzore. Masakrat serbe i kanë krahasurar me holokaustin nazist.

Gjithashtu edhe Joe Biden është çifut. Dihet përkrahja e tij për çështjen shqiptare.

Ndërsa problemi palestinez qëndron tjetër kund sepse palestinezët nuk ekzistojnë.

"Nuk ka ndryshime midis Jordanezëve, Palestinezëve, Sirianëve dhe Libanezëve. Ne të gjithë jemi pjesë e të njëjtit komb. Vetëm për arsye politike ne theksojmë identitetin tonë Palestinez. Po, ekzistenca e identitetit të veçuar palestinez shërben vetëm për qëllime taktike. Themelimi i shtetit Palestinez është një instrument i ri në luftën e vazhdueshme kundër Izraelit." thonte Zuhair Muhsin, komandant ushtarak i O.Ç.P. dhe anëtar i Këshillit Ekzekutiv i O.Ç.P. (1967) Ja se si Hafez Al Assad (President i Sirisë, regjim diktatorial ushtarak gjatë viteve 1971-2000) i drejtohet Jaser Arafatit : "Ju nuk përfaqësoni Palestinën më shumë se ne, Mos harro kurrë këtë pikë. Nuk ka ndonjë farë populli Palestinez, nuk ka identitet Palestinez, është vetëm Siria. Ju jeni pjesë integrale e popullit Sirian. Palestina është pjesë integrale e Sirisë. Kështu që ne, autoritetet Siriane jemi përfaqësuesit e vërtetë të popullit Palestinez"

Përshëndetje.
Last edited by Aleksandër on Thu Aug 27, 2009 3:39 pm, edited 1 time in total.
Nacionalizmi është vullneti për të dashur vetveten

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4225
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#7

Post by Zeus10 » Thu Aug 27, 2009 3:38 pm

Problemi eshte qe te mos hidhesh si limon i shtrydhur nje dite, kur interesat e tyre hegjemoniste nuk do te konvenojne me interesat tona kombetare. Kam frike se kur te vij ajo dite, do ta kene shternguar shume lakun e varesise, dhe ti do te mbetesh vetem nje ndjekes i bindur pa kushte i interesit te tyre.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

Aleksandër
Regular Member
Regular Member
Posts: 62
Joined: Tue Aug 25, 2009 10:53 pm
Gender: Male
Location: Tiranë

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#8

Post by Aleksandër » Thu Aug 27, 2009 3:48 pm

...........
Last edited by Aleksandër on Thu Nov 05, 2009 6:54 pm, edited 1 time in total.
Nacionalizmi është vullneti për të dashur vetveten

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#9

Post by Patush » Thu Aug 27, 2009 4:34 pm

Nuk bahet pakt me djallin qe te jetosh dhe nje dite tjeter ne mjerim jo.

Kosoven po e shofim dita e dites se ka po shkon, perseri a e pushtuar ja nderruan identitetin, ushtria internacionaliste aty paguhet nga Shqiptaret per te forcuar ligjet pro serbe.
Kosova po i paguan me ar dhe minerale te tjera ma fort se paguete serbin.

hollywoody mund te thuhet me te drejte se a shtepi qifutes dhe te gjithe i kemi pare filmat qe dalin nga shtepia e tyre dhe si pasqyrohen Shqiptaret apo jo?


nuk po them qe te dalesh ne protesta dhe te ulerish vdekje israelit jo, por te jesh i informuar per krimet dhe fuqine e tyre qe kan ne bote, miqesi per interres nuk ka,ai quhet biznes
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
alfeko sukaraku
Sun Member
Sun Member
Posts: 1827
Joined: Wed Jun 03, 2009 8:02 pm
Gender: Male

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#10

Post by alfeko sukaraku » Thu Aug 27, 2009 6:32 pm

Zeus10 wrote:Problemi eshte qe te mos hidhesh si limon i shtrydhur nje dite, kur interesat e tyre hegjemoniste nuk do te konvenojne me interesat tona kombetare. Kam frike se kur te vij ajo dite, do ta kene shternguar shume lakun e varesise, dhe ti do te mbetesh vetem nje ndjekes i bindur pa kushte i interesit te tyre.
pikerisht,por per kete duhet te punoj me strategji largpamse politika shqiptare.Ne nje kohe qe ne jemi te rrethuar nga "miqet" sllavoortodoks ,na duhet patjeter partneriteti me USA.

Ne pergjithsi qendrimi historik i USA kunderejt ceshtjes shqiptare nuk ka qene nje qendrimi aq i eger edhe i qelbur ,ashtu si qendrimi i prostitutes te rruzullit(evropes)...sidomos qendrimi francez edhe Anglez.

Patjeter qe ne nuk duhet te behemi pjese e problemit izrael-palestin,por nga ana tjeter ne duhet te jemi mirnjohes per clirimin e Kosoves.
KOHA ESHTE E MASKARENJVE/POR ATDHEU I SHQIPETRAVE

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#11

Post by Arta » Thu Aug 27, 2009 10:58 pm

Well this is nothing new, I mean we see videos of Greek minorities that try to show the UCC (Ushtria Clirimtare Came) and if you see the videos are just ridiculous and not even serious. They were also confirmed that the videos did not belong to UCC as there is nothing like that to begin with, but they are trying to build the propaganda. Also we have the other side where we see videos of Jihad in some languages, which one of them is Albanian, trying to connect us with Jihad.

I doubted you can cut the money from the jews...lol The only way Hitler did is only by just keeping them in tact, otherwise jews are very smart when it comes to money, and the only community which I have observed to help each other to reach everything.
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#12

Post by Patush » Wed Sep 02, 2009 11:58 pm

Pse po e divijon temen, mundesh me hap tema sa te duash per ucc-ne dhe doren greke ne te, gjithe ato fjale e as nje sand nuk na the per temen veq se jau le grekerve adhe ktu fajin.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#13

Post by Arta » Thu Sep 03, 2009 12:31 am

Patush wrote:Pse po e divijon temen, mundesh me hap tema sa te duash per ucc-ne dhe doren greke ne te, gjithe ato fjale e as nje sand nuk na the per temen veq se jau le grekerve adhe ktu fajin.

Doja ti beja lidhjen e kesaj propagande qe eshte e ngjashme, keshtu qe nuk e kuptoj ku po devijohet tema!
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#14

Post by Patush » Thu Sep 03, 2009 12:46 am

Arta wrote:
Patush wrote:Pse po e divijon temen, mundesh me hap tema sa te duash per ucc-ne dhe doren greke ne te, gjithe ato fjale e as nje sand nuk na the per temen veq se jau le grekerve adhe ktu fajin.

Doja ti beja lidhjen e kesaj propagande qe eshte e ngjashme, keshtu qe nuk e kuptoj ku po devijohet tema!
E di por kur thu nje gja te tille qe kjo nuk ashte asgje e re sepse keshtu bajne dhe Greket atehere faji kalon automatikishte nga qifutet tek greket dhe sikur kjo a gja normale, t'pakten une keshtu e shikoj.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#15

Post by Arta » Thu Sep 03, 2009 12:49 am

Patush wrote:
Arta wrote:
Patush wrote:Pse po e divijon temen, mundesh me hap tema sa te duash per ucc-ne dhe doren greke ne te, gjithe ato fjale e as nje sand nuk na the per temen veq se jau le grekerve adhe ktu fajin.

Doja ti beja lidhjen e kesaj propagande qe eshte e ngjashme, keshtu qe nuk e kuptoj ku po devijohet tema!
E di por kur thu nje gja te tille qe kjo nuk ashte asgje e re sepse keshtu bajne dhe Greket atehere faji kalon automatikishte nga qifutet tek greket dhe sikur kjo a gja normale, t'pakten une keshtu e shikoj.
Po pra nuk eshte gje e re, kjo lloj propagande qe po perdoret, pse ti e quan dicka te re?! Biles nuk vura vetem Greket, por edhe Arbaet qe perdorin gjuhen tone per te bere propaganden e tyre me ane te fese. Kupton tani!
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

Post Reply

Return to “Politics”