"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

You can talk about politics.
User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#16

Post by Patush » Thu Sep 03, 2009 1:05 am

Arta wrote:
Po pra nuk eshte gje e re, kjo lloj propagande qe po perdoret, pse ti e quan dicka te re?! Biles nuk vura vetem Greket, por edhe Arbaet qe perdorin gjuhen tone per te bere propaganden e tyre me ane te fese. Kupton tani!

E kuptoj e kuptoj shume mire por ti a nuk e kupton se me ato qe thua hedh fajin ne te tjeret dhe e devijon nga ato per te cilet tema a hapur.

arebet, greket dhe qifutet nuk jane te njejte, mund te hapim tema per to ose nje teme te perbashket dhe te flasim per prapaganden e mbare kombesive por kjo teme a per ato qe kjajne sa here qe kritikohen dhe te quajne "antisemit" etni te cilet nuk jane as vete, ato te cilet ta kujtojne holokostin per gjdo sekonde por qe kan guxim te thuajne do te krijojme nje holokoste ne popullaten palestineze, etj etj etj
Tema vazhdon te divijohet flm.

Siq duket ti nuk e din vleren e ketij demaskimi, ose thjeshte i mbron ngaqe kumunizmi qe fajesohet per vdekjen e me shume se 100milon njerezve ishte pjelle e qifuteve.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#17

Post by Arta » Thu Sep 03, 2009 1:19 am

Patush wrote:
Arta wrote:
Po pra nuk eshte gje e re, kjo lloj propagande qe po perdoret, pse ti e quan dicka te re?! Biles nuk vura vetem Greket, por edhe Arbaet qe perdorin gjuhen tone per te bere propaganden e tyre me ane te fese. Kupton tani!

E kuptoj e kuptoj shume mire por ti a nuk e kupton se me ato qe thua hedh fajin ne te tjeret dhe e devijon nga ato per te cilet tema a hapur.

arebet, greket dhe qifutet nuk jane te njejte, mund te hapim tema per to ose nje teme te perbashket dhe te flasim per prapaganden e mbare kombesive por kjo teme a per ato qe kjajne sa here qe kritikohen dhe te quajne "antisemit" etni te cilet nuk jane as vete, ato te cilet ta kujtojne holokostin per gjdo sekonde por qe kan guxim te thuajne do te krijojme nje holokoste ne popullaten palestineze, etj etj etj
Tema vazhdon te divijohet flm.

Siq duket ti nuk e din vleren e ketij demaskimi, ose thjeshte i mbron ngaqe kumunizmi qe fajesohet per vdekjen e me shume se 100milon njerezve ishte pjelle e qifuteve.

WOW, me fal nuk doja ta thoshja kete por tani ti po tregon qe je paranoid komplet, mbasi kur po flas per dicka te tille jo qe nuk me vete mendja tek komunizmi, por edhe kur flas per politiken e vendit tone, flas me teper per ato qe vertet nuk vene mire, si edhe per komunizmin qe ve re tek ata qe simpatizon ti dhe disa te tjere. Megjithese ne demokraci mund te simaptizosh ke te duash, ndaj i thone demokraci, nqs nuk e di kete dallim.

Komunizmi me i zhvilluar eshte pikerisht tek ata qe mesa kam vene re e permendin me teper, ne momentin qe do kuptosh kete, do ti ndash gjerat dhe do ti diskutosh ato ashtu sic duhen. Plus sesi do ti debatojne njerezit dhe krahasojne ato neper tema ty nuk te marin doren, ashtu sic edhe ti nuk rri dot pa futur temen e komunizmit kudo.

Une psh ika nga komunizmi para se disa nga juve te dilnit nga barku i nenes tuaj, mirepo disa aq dine dhe aq thone, me teper vertet nuk pres me.

Vleren e di shume mire, por nqs juve jeni kaq te zotet atehere mos u lidhni me cifutet ose mos prisni qe ata tu ndihmojne per ato qe kane ndihmuar deri tani, cohuni po jeni te zotet edhe bejini vete, sespe me sa shof ne vetem llafet kemi e punet i bejne te tjeret.

Tema nuk po devijohet ne asnje menyre, mbasi edhe Greket kane bere gjenocide tek populli yne. Nuk e bera ti mbroja me ate qe thashe, por e bera komentin qe kjo nuk eshte dicka e re.

Tani po ke dicka te re dhe me me intelekt per te thene thuaje, nqs jo atehere je ti ai qe po e devijon temen e po vazhdon me llogje Kavaje.
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#18

Post by Patush » Thu Sep 03, 2009 1:45 am

Perseri vazhdon, asgje nuk the per temen dhe i mbron dhe fajeson grekerit per dicka qe nuk kane te bejne aspak, nuk ka tema te hapura per greket?, do hapim te tjera mos ki merak
Me fal kush that se duam qe qifutet te bejne punet tona? nga doli kjo Arta.
Sa te zot jemi ti kete nuk e din Arte dhe nuk ke te drejte qe te na fyesh vetem se solla nje vidjo qe demaskon genjeshtrat qifute, dhe qe ty po te vjen me keq se vete qifuteve.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#19

Post by Arta » Thu Sep 03, 2009 1:51 am

Patush wrote:Perseri vazhdon, asgje nuk the per temen dhe i mbron dhe fajeson grekerit per dicka qe nuk kane te bejne aspak, nuk ka tema te hapura per greket?, do hapim te tjera mos ki merak
Me fal kush that se duam qe qifutet te bejne punet tona? nga doli kjo Arta.
Sa te zot jemi ti kete nuk e din Arte dhe nuk ke te drejte qe te na fyesh vetem se solla nje vidjo qe demaskon genjeshtrat qifute, dhe qe ty po te vjen me keq se vete qifuteve.

Ate qe une thashe per temen po ta lexosh me kujdes e gjen, mirepo kur e ke kuptimin te ngushte, nuk mundesh dot, mbasi te eshte tiposur ne nje vend, nuk te ve faj mbi kete. Perseri se c'fare krahasimesh do te behen ne tema kete ste marrim doren ty edhe nje here, por eshte vendimi yne.

Lexo menyren sesi shkruan, pastaj kerko llogari apo pergjigje te tjereve. Nqs ti nuk kupton ato qe shkruan vete, mos u mundo te besh deabte per ato qe shkruajne te tjeret.

Perseri me vjen shume keq qe nuk je i kapshem, kjo nuk ishte aspak per ardhje keq te cifuteve por vetem nje krahasim, qe nuk eshte dicka e re. Sa te zotet jemi e kemi pare, mos u fyej fare mbi kete fenomen tonin mbasi jemi te zotet perseprapthi. Videon nuk ta ofendova vetem ta krahasova. Pereri po ke dicka tjeter mbi kete thuaje, nqs jo vazhdo me kete dallue qe po i bie.
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#20

Post by Patush » Thu Sep 03, 2009 2:16 am

Arta wrote:
Patush wrote:Perseri vazhdon, asgje nuk the per temen dhe i mbron dhe fajeson grekerit per dicka qe nuk kane te bejne aspak, nuk ka tema te hapura per greket?, do hapim te tjera mos ki merak
Me fal kush that se duam qe qifutet te bejne punet tona? nga doli kjo Arta.
Sa te zot jemi ti kete nuk e din Arte dhe nuk ke te drejte qe te na fyesh vetem se solla nje vidjo qe demaskon genjeshtrat qifute, dhe qe ty po te vjen me keq se vete qifuteve.

Ate qe une thashe per temen po ta lexosh me kujdes e gjen, mirepo kur e ke kuptimin te ngushte, nuk mundesh dot, mbasi te eshte tiposur ne nje vend, nuk te ve faj mbi kete. Perseri se c'fare krahasimesh do te behen ne tema kete ste marrim doren ty edhe nje here, por eshte vendimi yne.

Lexo menyren sesi shkruan, pastaj kerko llogari apo pergjigje te tjereve. Nqs ti nuk kupton ato qe shkruan vete, mos u mundo te besh deabte per ato qe shkruajne te tjeret.

Perseri me vjen shume keq qe nuk je i kapshem, kjo nuk ishte aspak per ardhje keq te cifuteve por vetem nje krahasim, qe nuk eshte dicka e re. Sa te zotet jemi e kemi pare, mos u fyej fare mbi kete fenomen tonin mbasi jemi te zotet perseprapthi. Videon nuk ta ofendova vetem ta krahasova. Pereri po ke dicka tjeter mbi kete thuaje, nqs jo vazhdo me kete dallue qe po i bie.
E di qe jam i pakepshem, te lutem a flasim per temen dhe jo per moszotesin e Shqiptareve, mjaft na fyeve vajze.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Re: Fake Al Qaeda JEWISH Actors EXPOSED?

#21

Post by Arta » Thu Sep 03, 2009 2:23 am

Patush wrote:
E di qe jam i pakepshem, te lutem a flasim per temen dhe jo per moszotesin e Shqiptareve, mjaft na fyeve vajze.

Vogelush, moszotesin e shqiptareve e nxorre vete i pari e jo une. Nqs doje te flisje mbi temen vazhdoje dhe flisje, mbasi ajo qe kam shkruar eshte per temen. C'do njeri fyen veten duke bere debatime boshe si keto te tuat tani. Po ben debatime vocerrakesh e jo te nje kapaciteti te rriturish. Pushoni me keto terma mos na semurni, se po delni nga rrezeja, e vetem po tregoni veten, asnjegje tjeter. Sic te thashe bjeri se i bie bukur.
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

Post Reply

Return to “Politics”