"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Nje çakmak, mjafton per te penalizuar shqiptaret

Flisni për futbollin shqiptar, talentet, ndani me bashkëatdhetarët gëzimin e fitores së skuadrave tona të zemrës.

Moderator: Tan-Tirana

Post Reply
User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4225
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Nje çakmak, mjafton per te penalizuar shqiptaret

#1

Post by Zeus10 » Fri Jul 31, 2015 5:52 pm

“Marca”, “ESPN”, “The Guardian”, “La gazzetta dello Sport”, “BBC”, “Daily Mail”, “Sportowefakty.pl”, “Sport.se.pl”, e nje dyzine media te tjera evropiane, nxituan të përshkrojne, incidentin e djeshëm të ndodhur në Tiranë, gjate ndeshjes Kukesi-Legia, kur njëri nga lojtarët polakë, Duda, u godit me nje cakmak, nga një tifoz. Natyrisht, gjithe ekipi polak, vrapoi tek arbitri:duke i demonstruar "armen" e perdorur nga tifozat shqiptare

Image

dhe arbitri nuk hezitoi ta mbyllte ndeshjen sipas rregullores, duke mos pasur asnje dyshim per vendimin e tij.

Image

Nje çakmak i vetem i hedhur ne fushe, ndoshta jo dhe nga tifozet kukesiane dhe ndeshja nderpritet. U deshen gjyqe pafund, kur serbet munguan te fusnin ne fushe vetem tanket, qe piket ti kalonin Shqiperise dhe jo nga UEFA.

Pyetja eshte: 'pse nuk veproi keshtu zyrtari I UEFA-s, kur situata ishte 100 here me e rende ne Beograd(shihni shishet dhe cakmaket dhe stolat duke fluturuar mbi tanet, pa folur per te tjerat):

Image
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4225
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Nje çakmak mjafton per te penalizuar shqiptaret

#2

Post by Zeus10 » Fri Jul 31, 2015 6:59 pm

Mision i kryer, "i plagosuri' ben selfie, i gezuar.

Image
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Nje çakmak, mjafton per te penalizuar shqiptaret

#3

Post by Adriana » Sat Aug 01, 2015 2:02 pm

Zeus10 wrote:“Marca”, “ESPN”, “The Guardian”, “La gazzetta dello Sport”, “BBC”, “Daily Mail”, “Sportowefakty.pl”, “Sport.se.pl”, e nje dyzine media te tjera evropiane, nxituan të përshkrojne, incidentin e djeshëm të ndodhur në Tiranë, gjate ndeshjes Kukesi-Legia, kur njëri nga lojtarët polakë, Duda, u godit me nje cakmak, nga një tifoz. Natyrisht, gjithe ekipi polak, vrapoi tek arbitri:


Ne hollande e beren me alarmate akoma, lajmi u dha qe lojtari u godit me GURE... Spelers Legia Warschau in Albanië bekogeld met stenen


Nje çakmak i vetem i hedhur ne fushe, ndoshta jo dhe nga tifozet kukesiane dhe ndeshja nderpritet. U deshen gjyqe pafund, kur serbet munguan te fusnin ne fushe vetem tanket, qe piket ti kalonin Shqiperise dhe jo nga UEFA.
Mua personalishte me duket nje skene e pergatitur vetem per faktin se si u pezullua ndeshja aq shpejt, kur ne te njejten kohe vandalizmi i futbollit ne stadiumet europiane eshte akoma dhe me i ekzagjiruar, ja disa shifrat te sezonit 2013-2014
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Nje çakmak, mjafton per te penalizuar shqiptaret

#4

Post by rrëqebull » Tue Aug 04, 2015 10:41 pm

[quote="Adriana"]
Ne hollande e beren me alarmate akoma, lajmi u dha qe lojtari u godit me GURE... Spelers Legia Warschau in Albanië bekogeld met stenen

Mediat olandase le të merren më parë me tifozeritë e tyre se kanë plotë bëma për të raportuar dhe analizuar.

Feyenoord fans vs. Italian police in Rome
https://www.youtube.com/watch?v=c_0k17q0Lj8

Rellen AS Roma - Feyenoord 2015 Rome
https://www.youtube.com/watch?v=21p6hgwuG90

Por problemi qëndron tek mediat tona që janë të drejtuara e të mbushura me njerëz që jo e jo nuk kanë vetëdije dhe vullnet të mirë, por në shumë raste u mungon edhe përgatitja, nuk dinë se çfarë bëhet në botë, nuk dinë t'u kundërpërgjigjen propagandave kundrashqiptare e madje bëhen përçues të zellshëm të tyre.

Post Reply

Return to “Futbolli shqiptar”