"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Video, tifozat Kuq e Zi.

Flisni për futbollin shqiptar, talentet, ndani me bashkëatdhetarët gëzimin e fitores së skuadrave tona të zemrës.

Moderator: Tan-Tirana

Post Reply
User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Video, tifozat Kuq e Zi.

#1

Post by Adriana » Fri Jun 05, 2009 6:30 am
Faleminderit.
Last edited by Adriana on Sun Jun 14, 2009 8:01 pm, edited 2 times in total.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Video, tifozat Kuq e Zi.

#2

Post by Adriana » Fri Jun 05, 2009 6:33 am
Faleminderit.
Last edited by Adriana on Sun Jun 14, 2009 8:02 pm, edited 2 times in total.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Video, tifozat Kuq e Zi.

#3

Post by Adriana » Fri Jun 05, 2009 6:47 am

Moment i pa harruar ne jeten time......

Faleminderit.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Video, tifozat Kuq e Zi.

#4

Post by Arbëri » Wed Nov 30, 2011 11:05 pm

Ja himni i ri i Tifozave “Kuq e Zi”

Tifozat “Kuq e Zi” kanë prezantuar me rastin e ditës së flamurit një videospot të ri, me këngën “Për Kombëtaren”. Mënjeherë pas publikimit, kjo video ka marrë jo vetëm klikime të shumta por edhe përgëzime për realizuesit e saj.


Portali Albeu ju sjell himnin e ri të tifozave “Kuq e Zi” me tekst të Faton Mehmedit dhe muzikë të Shpend Latifit, të titulluar "Për Kombëtaren", të realizuar nga Juliany REC Production dhe të kënduar nga Shpend Latifi & Opium

“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Video, tifozat Kuq e Zi.

#5

Post by Adriana » Wed Jun 12, 2013 8:46 am

Nje dokumentar se si organizohen tifozat Kuq e Zi nga Tetova, Shkupi, Kosova, per te shkuar ne tirane. Ja vlen te shikohet...
-loveyou- ALBANIA

Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Futbolli shqiptar”