"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Gli albanesi il popolo piu inteligente, secondo un test...

Diskutoni për informatikën, rolin e saj, ndani eksperiencat tuaja në këtë fushë, mund të ndihmoni persona të veçantë për probleme te ndryshme te informatikës dhe internetit.

Moderator: uck_aksh

Post Reply
User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Gli albanesi il popolo piu inteligente, secondo un test...

#1

Post by Adriana » Thu Jun 06, 2013 11:55 am

por tani aktualisht jemi ne vend te dyte :( , merrni pjese edhe ju qe te rikthehemi ne vend te pare -pray-


ne kete faqe: http://mt.iq-test.eu/stats/?stats_g=WORLD

forca Albaniaaaaaa -loveyou-
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Gli albanesi il popolo piu inteligente, secondo un test.

#2

Post by Adriana » Thu Jun 06, 2013 12:13 pm

Perpara se te filloni iqtest zgjidhni poshte shtetin Shqiperia qe vota ti shkoj Shqiperise, ose klikoni direkt ketu per ta filluar iqtest ne shqip: http://al.test-iq.com/

Ju lutem ndihmoni qe te fitojme perseri qysh fituam ne vitin 2010 http://www.arberiaonline.com/viewtopic.php?f=124&t=3514
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Gli albanesi il popolo piu inteligente, secondo un test.

#3

Post by erix77 » Thu Jun 06, 2013 5:20 pm

Adriana wrote:Perpara se te filloni iqtest zgjidhni poshte shtetin Shqiperia qe vota ti shkoj Shqiperise, ose klikoni direkt ketu per ta filluar iqtest ne shqip: http://al.test-iq.com/

Ju lutem ndihmoni qe te fitojme perseri qysh fituam ne vitin 2010 http://www.arberiaonline.com/viewtopic.php?f=124&t=3514
Kur dikush te kerkon para per te te treguar sa i zgjuar je dhe ti paguan menjehere pa problem sado te larte te ta nxjerrin IQ mos u beso se po te ishe i zgjuar nuk do te kishe paguar .
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

Post Reply

Return to “Informatikë”