"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

PARTIA SOCIALISTE 2010

Flisni për politikën shqiptare, ndikimi i saj në jetën tuaj, mund të diskutoni për partitë politike shqiptare dhe frymën e to lerances ne politikën shqiptare.

Moderator: Mallakastrioti

Post Reply
User avatar
Hyu
Member
Member
Posts: 21
Joined: Sat Aug 29, 2009 5:08 pm
Gender: Male

PARTIA SOCIALISTE 2010

#1

Post by Hyu » Fri Mar 05, 2010 6:54 pm

PARTIA SOCIALISTE(E PUNES) 2010

Partia Komuniste 2010
•Edi Rama, i biri i Kristaq Ramës, anëtar i Komitetit Qendror dhe anëtar i presidiumit te Kuvendit Popullor
•Dashamir Peza, i biri i Myslym Pezës, mbante poste të larta në shtetin komunist
•Ilir Gjoni, i biri i Xhelil Gjonit, sekretar i parë i partisë
•Ditmir Bushati,i biri i Sulejman Bushatit,anëtar i Komitetit Qendror të PPSH-së
•Ledi Shamku (Enkelejda Shkreli), mbesa e Hamit Shamkut, anëtar i Komitetit Qendror
•Ilir Beqja, i biri i Hamdi Beqës anëtar i Komitetit Qendror
•Fidel Ylli, nipi i Karaman Yllit, sekretar partie, ministër Arsimi
•Alfred Dalipi, dhëndri i Llambi Gegpriftit, kandidat i Byrosë Politike
•Qemal Minxhozi, i biri i sekretarit të parë në rrethin Mat
•Olta Xhaçka, mbesa e Servet Pëllumbit,"nusja" e Shemsie Kadries(firma piramidale Gjallica)
•Skender Gjinushi,minister arsimi, PSD aleat kryesor i Rames, antiBerishist i terbuar.
•Gramoz Ruci minister i brendshem(autor i masakres se 2-Prillit)ne kohen e komunizmit dhe kriminelit R.Alia.
•Namik Dokle,kryeredaktor i ZP(gollobordas)
•Arta Dade=Aldo Bare etj etj

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: PARTIA SOCIALISTE 2010

#2

Post by Patush » Wed Sep 08, 2010 11:13 pm

Petro hap tema po deshte per saliun dhe pd-ne, dhe mos mbro bindjet tuaja politike duke akuzuar tjeter kend vend e pa vend.
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

petritkola
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 243
Joined: Mon Aug 23, 2010 9:30 pm
Gender: Male

Re: PARTIA SOCIALISTE 2010

#3

Post by petritkola » Wed Sep 08, 2010 11:30 pm

Per balance dhe te verteten.

Nena e Bashes, drejtoreshe ne librarin e Komitetit Qendror.
Traktorist ne kohe paqe, mbushes topi ne kohe lufte.

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: PARTIA SOCIALISTE 2010

#4

Post by Zeus10 » Wed Sep 08, 2010 11:53 pm

petritkola wrote:Per balance dhe te verteten.

Nena e Bashes, drejtoreshe ne librarin e Komitetit Qendror.
Po, dhe fatin e sa jete njerezish kishte ajo ne dore me librarine e saj?
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

petritkola
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 243
Joined: Mon Aug 23, 2010 9:30 pm
Gender: Male

Re: PARTIA SOCIALISTE 2010

#5

Post by petritkola » Thu Sep 09, 2010 12:02 am

Zeus10 wrote:
petritkola wrote:Per balance dhe te verteten.

Nena e Bashes, drejtoreshe ne librarin e Komitetit Qendror.
Po, dhe fatin e sa jete njerezish kishte ajo ne dore me librarine e saj?
Sa per ate edhe Enveri ishte vegel, ne themi se ku ishin.
Traktorist ne kohe paqe, mbushes topi ne kohe lufte.

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: PARTIA SOCIALISTE 2010

#6

Post by Zeus10 » Thu Sep 09, 2010 12:24 am

petritkola wrote:
Zeus10 wrote:
petritkola wrote:Per balance dhe te verteten.

Nena e Bashes, drejtoreshe ne librarin e Komitetit Qendror.
Po, dhe fatin e sa jete njerezish kishte ajo ne dore me librarine e saj?
Sa per ate edhe Enveri ishte vegel, ne themi se ku ishin.
Enveri ishte vertet vegel, por nje vegel vrarese, qe percaktonte fatin e te gjitheve poshte tij, dhe sidomos te atyre qe me bindje, nuk deshironin ti sherbenit sistemit. Nuk mund te presesh, qe per shkak te sherbeses qe i ke bere rregjimit ne nivele te parendesishme, te mos kualifikohesh sot per te drejtuar.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

petritkola
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 243
Joined: Mon Aug 23, 2010 9:30 pm
Gender: Male

Re: PARTIA SOCIALISTE 2010

#7

Post by petritkola » Thu Sep 09, 2010 1:52 am

Ketu po reshtohen fakte dhe jo e drejta per te sunduar perseri, por me qe e permende, perse zyrtaret e larte te Hitlerit te mos jene edhe ata qe te jene ne krye te Gjermanise, por ndiqen, vriten burgosen?
Traktorist ne kohe paqe, mbushes topi ne kohe lufte.

User avatar
Orakulli
Star Member
Star Member
Posts: 609
Joined: Sun Jun 14, 2009 5:40 am
Gender: Male
Location: USA

Re: PARTIA SOCIALISTE 2010

#8

Post by Orakulli » Sat Feb 12, 2011 6:51 am

Ketu po reshtohen fakte dhe jo e drejta per te sunduar perseri, por me qe e permende, perse zyrtaret e larte te Hitlerit te mos jene edhe ata qe te jene ne krye te Gjermanise, por ndiqen, vriten burgosen?
A mund të m’përkthejë ndokush kuptimin e fjalisë së mësipërme?
Image

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: PARTIA SOCIALISTE 2010

#9

Post by Patush » Wed Dec 07, 2011 5:37 am

Orakulli wrote:
Ketu po reshtohen fakte dhe jo e drejta per te sunduar perseri, por me qe e permende, perse zyrtaret e larte te Hitlerit te mos jene edhe ata qe te jene ne krye te Gjermanise, por ndiqen, vriten burgosen?
A mund të m’përkthejë ndokush kuptimin e fjalisë së mësipërme?

Ncuk :shock:
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Tomorr
Senior Member
Senior Member
Posts: 150
Joined: Sat Jul 11, 2009 6:26 pm
Gender: Male

Re: PARTIA SOCIALISTE 2010

#10

Post by Tomorr » Sat Jun 22, 2013 4:26 pm

" Te mbash mend eshte aftesia per te mos harruar"

Edi Rama -filozof

Opinion 20.06.2013

Image

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: PARTIA SOCIALISTE 2010

#11

Post by rrëqebull » Fri Jun 13, 2014 12:12 pm

Qeveria i shet Pyllin e Sodës “Petroliferës”
http://gazeta-shqip.com/lajme/2014/06/0 ... roliferes/

Image

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: PARTIA SOCIALISTE 2010

#12

Post by rrëqebull » Wed Jun 25, 2014 7:48 pm

"Statusi kandidat" për skllavërim neo-bolshevik u mor që më 23 qershor 2013.
Qeveria: Do të skedohen aparatet celulare, gjobë 10 mijë lekë kush vonohet
http://www.balkanweb.com/bw_lajme2.php? ... t_comments
SKANDAL MBI SKANDALET!
PAS 2 JAVESH TE GJITHE SHQIPTARET PA ASNJE PERJASHTIM DO TE JENE NE PERGJIM NGA QEVERIA!!!
Dhe per cdo aparat do te paguani edhe nga 1 mije leke te reja, pra do te paguani qe te mbuloni koston e pergjimit!!!
Te nderuar miq!!! Dje ka ndodhur nje nder skandalet me te medha qe mund te kishit imagjinuar pas 23 Qershorit 2013, fiks 1 vit me pas!
Pas 15 ditesh qe te gjithe rilindas dhe demokrate, apatik dhe skeptik, jeni nen pergjim telefonik te Sigurimit te Rilindur te Shtetit!!!
Ju eshte mbajtur sekret e verteta e nje vendimit te Keshillit te Ministrave!
VKM Nr. 354, datë 4.6.2014 PËR NGRITJEN E BAZËS SË TË DHËNAVE IMEI DHE REGJISTRIMIN E NUMRAVE IMEI TË APARATEVE CELULARE, QË PËRDOREN NË RRJETET E SHËRBIMEVE TË KOMUNIKIMEVE TË LËVIZSHME synon qe cdo aparat celular (jo nr telefoni) te regjistrohet prane databazes se Ministrise se Brendshme dhe kjo do te sjelle pergjimin tuaj te plote pa asnje dallim dhe ju nuk keni me shpetim! Cdo bisede personale apo intime, cdo pazar apo hall familjar do te jete nen kontrollin e plote te Edi Rames!!!
Big Brother tashme quhet Edi Rama!!! KJO ESHTE RILINDJA 1 VIT ME PAS!!!
Dhe per kete do te paguani nga xhepi edhe miliona dollare me shume!!!

https://www.facebook.com/STOPpergjimeve ... 1861315977

Post Reply

Return to “Politikë shqiptare”