"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Alban Skenderaj ne “Formula 1”

Mund të sillni lirikat e këngëve tuaja më të pëlqyera, si dhe krijimet tuaja.

Moderator: Strokulli

Post Reply
User avatar
Arta
Sun Member
Sun Member
Posts: 1515
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:44 pm
Gender: Female
Location: USA

Alban Skenderaj ne “Formula 1”

#1

Post by Arta » Mon Aug 03, 2009 8:21 pm
Pista gjermane e Nyrburgringut, ku zhvillohen garat e Formula 1 dhe te gjitha sportet esktreme do te kendoje me zerin e Alban Skenderajt.

Kengetari shqiptar nuk eshte menduar dy here perpara ofertes gjermane per t’u bere kolona zanore e garave ne pisten me te njohur.

Pjesa titullohet “This is the day”, ose ne shqip “Kjo eshte dita jote” dhe do te dale ne treg ne 14 gusht.

Ajo do te transmetohet ne Gjermani, Zvicer dhe Austri. Ne nje interviste Skenderaj na tregon per kete projekt kaq te vecante.

“Erdhi natyrshem. Kjo oferte erdhi papritur dhe na u desh te linim menjane nje projekt qe kishim ne dore. Duhet te benim kengen e kesaj fushate”, pohoi Skenderaj.

Ai kerkon dhe shpreson ne mbeshtetjen e komunitetit shqiptar ne Gjermani, Zvicer dhe Austri.

Sa me shume blihet dhe klikohet kenga aq me e mundur eshte suksesi tek i cili reflektohet nje talent shqiptar.

“Meshtetja e shqiptareve do te jete e domosdoshme, sidomos kur del si ‘seangle’. Kenga mund te gjendet shume lehte ne internet”, theksoi Skenderaj.

Kengetari nuk le pa permenduar te dashuren e tij Mirjam Camin me te cilen edhe jeton ne Gjermani prej disa kohesh tashme.

“Pa te cdo gje do te ishte e pamundur dhe teper e veshtire”, tha Skenderaj.

Videoklipi eshte i realizuar me ngjyra bardhe e zi, ndersa si vend eshte zgjedhur pikerisht pista gjermane e Nyrburgringut.


Great job Alban.... -itsok-
"I never gave anybody hell! I just told the truth and they thought it was hell."~Harry S. Truman

Post Reply

Return to “Muzike, këngë”