"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Projekti per Xhamine me te madhe te Kosoves

Sillni artikullin më të fundit që ju ka bërë më shumë përshtypje diskutoni rreth tij, argumentoni qëndrimin tuaj.

Moderator: bardus

Post Reply
User avatar
The.Mask
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: Tue Nov 18, 2014 6:41 pm
Gender: Male

Projekti per Xhamine me te madhe te Kosoves

#1

Post by The.Mask » Mon Dec 28, 2015 8:23 pm

Ja si do duket Xhamia me a madhe e Kosoves :

plani

Image

A sju duket sikur me qene ne Stamboll? Per cka luftoi heroi tone kombetar Gjergj Kastrioti? Qe te duken trojet shqiptare si Stambolli?

Perse Xhamia me e madhe ne Kosove aktualisht e mban emrin e kriminelit madh "Mehmet II" ?? i cili vrau me qindra e me mijra shqiptar. Perse jemi nje popull kaq te prapambetur?

User avatar
The.Mask
Junior Member
Junior Member
Posts: 9
Joined: Tue Nov 18, 2014 6:41 pm
Gender: Male

Re: Projekti per Xhamine me te madhe te Kosoves

#2

Post by The.Mask » Tue Dec 29, 2015 6:16 am

Paska nis projekti per Xhamine me te madhe te Ballkanit ne Tirane, e financuar nga "vllezerit turk"

Ja si ishte plani

Image

Ja si do jete

Image

Ju bofte mire turko-shqiptar

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Projekti per Xhamine me te madhe te Kosoves

#3

Post by Sally » Sat Jan 02, 2016 7:53 pm

The.Mask wrote:Paska nis projekti per Xhamine me te madhe te Ballkanit ne Tirane, e financuar nga "vllezerit turk"


Ju bofte mire turko-shqiptar-nono- Nuk ju beri mire 500-vjet me radhe, as kesaj rradhe nuk ka pse tju bej mire :DNuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Projekti per Xhamine me te madhe te Kosoves

#4

Post by Adriana » Sat Jan 09, 2016 4:35 am

The.Mask wrote:Paska nis projekti per Xhamine me te madhe te Ballkanit ne Tirane, e financuar nga "vllezerit turk"


Turqit turq mbeten; të rinj a të vjetër, ata janë, siç thotë shprehja latine popullore -eiusdem farinœ- [të të njëjtit brum]. Në tërë perandoritë që kanë ekzistuar a ekzistojnë, janë gjendur në kombin sundues mendje bujare për të marrë në mbrojtje kombet e nënshtruara. Po a mund të përmendet që prej katër shekujsh qoftë edhe një fjalë e vetme e një turku të vetëm në favor të Shqipërisë? Kjo fjalë vërtet do të meritonte në këtë rast të shkruhej e gdhendur mbi një pllakë bronzi dhe të varej në muret e klubeve tona popullore si një relikte kurioziteti. Turqit na mohojnë edhe ato cilësi që vëzhguesit e huaj i pranojnë njëzëri… Turqit na mundën, por pa arritur të na mposhtin, edhe pasi na imponuan Muhametin e tyre. (Thënie Faik Konicës: Albania 121, nr 12, 1909).
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Artikulli i ditës”