"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Ismail Morina kerkon pare

Sillni këtu për diskutim artikujt ose reportazhet që trajtojnë problemet më të mprehta qe shqetësojnë, shoqërinë shqiptare, komunitetin tuaj, juve.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
User avatar
Artian
Member
Member
Posts: 22
Joined: Tue Jul 14, 2015 8:28 pm
Gender: Male

Ismail Morina kerkon pare

#1

Post by Artian » Wed Jul 15, 2015 3:58 pm

Une nuk po e di pse duhet me pagu per kete person

Image

User avatar
Mendi
Regular Member
Regular Member
Posts: 68
Joined: Tue Nov 24, 2009 1:03 am
Gender: Male

Re: Ismail Morina kerkon pare

#2

Post by Mendi » Wed Jul 15, 2015 4:05 pm

Ky palace nuk dihet per ke punon ose eshte shume mendjelehte.

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Ismail Morina kerkon pare

#3

Post by Zeus10 » Wed Jul 15, 2015 4:30 pm

Plotesisht dakort me ju. Ne si shqiptare, pavaresisht vuajtjeve te tmerrshme te shkaktuar prej serbeve, nuk duhet te inkurajojme akte se paku feminore te ketij lloji dhe aq me pak te "biem ne dashuri" me autoret e tyre. Serbet kerkuan nje alibi, pas dhunes skandaloze te shkaktuar ndaj djemve tane, (te shperblyer nga UEFA me dhenien e pikeve ne tavoline per serbet) dhe kete alibi ja u dha falas Ismaili. Ca media e etiketojne me naivitet kete djalosh: "Tifozi me i madh i Kombetares", kjo per mua eshte e pakuptueshme. Nderprerja e ndeshjes qoftë dhe marrja e tre pikeve ne tavoline, u erdhi pershtat vetem serbeve. Do te kisha preferuar shume here me teper, qe ndeshja te ishte lojtur deri ne fund edhe sikur ta humbismin ate, gje per te cilen dyshoj shume. Persa i perket ketij djali, une mendoj se ai se paku duhet te rri larg vemendjes se publikut, aq me teper te lyp per "shperblim", per aktin e tij ne pamje te pare heroik e patriotik.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Artian
Member
Member
Posts: 22
Joined: Tue Jul 14, 2015 8:28 pm
Gender: Male

Re: Ismail Morina kerkon pare

#4

Post by Artian » Wed Jul 15, 2015 4:47 pm

Zeus10 wrote:per aktin e tij ne pamje te pare heroik e patriotik.
Ai ishte akt trimerie zoteri Zeus une nuk po kuptoj qe ju e quani keshtu.

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Ismail Morina kerkon pare

#5

Post by Zeus10 » Wed Jul 15, 2015 5:15 pm

Artian wrote:
Zeus10 wrote:per aktin e tij ne pamje te pare heroik e patriotik.
Ai ishte akt trimerie zoteri Zeus une nuk po kuptoj qe ju e quani keshtu.
Mendimi juaj eshte kontradiktor ne dy pjeset e fjalise se mesiperme. Une JO, nuk e quaj akt trimerie kete te Morines. Une nuk vleresoj si trimeri, veprimet e kryera tinez, qe dhe sikur te mos jene te ndotura, nxitohet te vilet fame.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

Post Reply

Return to “Problematika shqiptare në media/shtyp”