"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Cfare po ndodh me forumet greke?

Këtu mund të diskutoni për të gjithë fenomenet që shqetësojnë mbarë botën dhe që janë bërë objekt i shtypit dhe medias ndërkombëtare.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
sotdhemot
Junior Member
Junior Member
Posts: 7
Joined: Thu Nov 04, 2010 10:00 pm
Gender: Male
Location: Slovakia
Contact:

Cfare po ndodh me forumet greke?

#1

Post by sotdhemot » Sun Nov 07, 2010 1:20 am

Pas mbarimit te disa forumeve greke ne internet i erdhi rradha dhe ketij

http://www.greekrealm.com/

I would like to thank our dedicated members for supporting Greek Realm throughout the years but the forum is permanently closed.
If you need to contact me please find us on Facebook obviously under Greek Realm.
Nuk i financon me njeri mesa duket -hahaha- -lol-

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Cfare po ndodh me forumet greke?

#2

Post by erix77 » Sun Nov 07, 2010 9:43 am

Degjova se edhe pensioneve ju erdhi fundi,tani qe ja shiten Greqine Kines ska me ha Muco,pi Muco.
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Cfare po ndodh me forumet greke?

#3

Post by ALBPelasgian » Sun Nov 07, 2010 9:54 am

Kjo shtrengica ekonomike ne Greqi provoi ne menyre konkrete aparatin e saj te gjere propagandistik. Nuk ka as edhe nje forum apo medium grek ne internet qe te mos jete i financuar drejtperdrejte prej shtetit apo lobeve greke te diaspores.
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

elikranon
Honored Member
Honored Member
Posts: 373
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:05 pm
Gender: Male

Re: Cfare po ndodh me forumet greke?

#4

Post by elikranon » Sun Nov 07, 2010 4:55 pm

Dhe mua ma prene rrogen, ndaj shkruaj rralle dhe me rralle!

erix77
Star Member
Star Member
Posts: 543
Joined: Sat Aug 14, 2010 8:23 am
Gender: Male
Location: Tirana

Re: Cfare po ndodh me forumet greke?

#5

Post by erix77 » Sun Nov 07, 2010 5:01 pm

Po kush ta pret rrogen ty mor elikranon na e thuaj ti cojme ndonje leter nga ato qe qarkullojne keto kohe ne Greqi!
Dhe e bëmë me besa besën ja të rrojmë ja të vdesëm!

Ishte thënë prej Zotit që të nderohen armët e Shqipërisë!

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Cfare po ndodh me forumet greke?

#6

Post by Mallakastrioti » Sun Nov 07, 2010 5:33 pm

Te paskan bere gjemen elikranon. Thone se Berlusconi do vendos nje fond te posaçem kush kerkon rrenjet venedikase e te deklaroje se eshte nga familjet italiane qe u vendosen aty e sidomos kush tregon se ka prejardhje te drejtperdrejte nga familja Boudelmonti.
Provoje njehere mos dali gje se kane me teper force italianet nga kjo ane.
Image

Post Reply

Return to “Problematika nderkombëtare”