"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Osama Bin Laden

Këtu mund të diskutoni për të gjithë fenomenet që shqetësojnë mbarë botën dhe që janë bërë objekt i shtypit dhe medias ndërkombëtare.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Osama Bin Laden

#1

Post by Sally » Mon May 02, 2011 12:10 pm

Nga dita e sotme mori fund aktori hollywood-it me emrin Osama Bin Laden. Obama u zotua qe do ta digjte te gjall ''U THA U BE'', po te njetin betim u beri dhe G.Bush per Sadam perseri "U THA U BE". Po pyetja lind pse keto aksione ndodhin nje here ne 5-6 vjet, dhe pse pikerish para votimve?! -hahaha- -hahaha-


Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Arbëri
Universe Member
Universe Member
Posts: 3821
Joined: Fri Nov 20, 2009 4:59 am
Gender: Male
Location: Maqedoni

Re: Osama Bin Laden

#2

Post by Arbëri » Mon May 02, 2011 12:40 pm

Vendi ku fshihej Bin Ladeni (VIDEO LAJM) > http://www.albeu.com/bota/vendi-ku-fshi ... jm)/35808/
“Nëse doni të zbuloni historinë para Krishtit dhe
shkencat e asaj kohe, duhet të studioni gjuhën shqipe !"
-----------------------------------------------------------------
Gottfried Wilhelm Leibniz - albanolog, matematicient, filozof gjerman

User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Re: Osama Bin Laden

#3

Post by Sally » Mon May 02, 2011 12:55 pm

Arbëri wrote:Vendi ku fshihej Bin Ladeni (VIDEO LAJM) > http://www.albeu.com/bota/vendi-ku-fshi ... jm)/35808/Kesaj rrade paskan zene mend, se ne shtepin ku zuren Sadamin beren nje gabim te madh, se mbas shtepis ishte nje peme-kumllash, dhe ne muajin qe zuren Sadamin ajo peme nuk bente kumlla, po ne fotografin qe paraqiten ata pema ishte plot me kumlla -hahaha- -hahaha-
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Osama Bin Laden

#4

Post by Zeus10 » Mon May 02, 2011 6:07 pm

Une mendoj se ky Bin Laden, eshte nje personazh i krijuar virtualisht, per te justifikuar luftrat, qe u ndermoren menjehere pas terrorit, pa asnje motiv te forte te 11 Shtatorit. Eshte e veshtire te besosh, qe nje miliarder i dale nga hici, me inteligjence brilante sic pershkruhet, te shnderrohet befas ne armik te fuqise me te madhe ne bote, te organizoje nje terror te pakuptimte, ti mbijetoje ne menyre misterioze per shume vite sulmeve dhe kerkimeve per te dhe ne fund te vritet dhe zhduket ne menyre po aq misterioze. Ai eshte nje personazh i krijuar nga amerikanet, i mediazuar nga ta, i lejuar te "jetoje" per aq kohe sa atyre ju interesonte dhe se fundi i "vrare" po prej tyre, pas "perpjekjeve" pa fund.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Osama Bin Laden

#5

Post by ALBPelasgian » Mon May 02, 2011 8:44 pm

Me vjen te vjell prej teatralizmave qe i luajne amerikanet ne kete rast. I shihja sot komentet e lexuesve te mediumeve me te fuqishme boterore ne lidhje me kete lajm. T'gjithe peshtiroseshin prej kesaj farse. Mjafton t'i hedhim nje sy biografise se Osames. Nje biznismen i famshem arab, qe lidhje kishte me amerikanet, per aq sa u nevojitej. Me ne fund, ky cuditerisht na 'zhduket' duke sfiduar per vite me rradhe fuqine me te madhe te te gjitha koherave. Cudia vjen e behet sa Himalajet kur meson se ushtria me e fuqishme ne bote tok me sherbimet me symbrehta corientohen dhe s'dine se n'c'shpelle na fshihet ky terrorist i mediumeve. Duket sikur Osamen e ndihmojne era, zogjte e malet, si dikur fuqite e mbinatyrshme heronjte homerik. Por ne fund pas nje beteje te sterlodhshme, vigjilenca amerikane e gjen lepurin ne nje strofke
C'shaka pa kripe! :mrgreen: :mrgreen:
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Osama Bin Laden

#6

Post by Adriana » Tue May 03, 2011 8:51 am


Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Osama Bin Laden

#7

Post by CERMENIKASI » Tue May 03, 2011 10:04 pm

Në gjithë historinë e këtij njeriu vetëm nji gja asht e sigurt:asgja s'asht e sigurt!!!!
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

Post Reply

Return to “Problematika nderkombëtare”