"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeputetët

Këtu mund të diskutoni për të gjithë fenomenet që shqetësojnë mbarë botën dhe që janë bërë objekt i shtypit dhe medias ndërkombëtare.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeput

#46

Post by rrëqebull » Mon Apr 21, 2014 5:49 pm

Një shkrim që e shkërmoq dhe e bënë të dallueshme agjendën komb-vrasëse të neo-komunistëve shqiptaro-fobë ndërkombëtarë; agjendë, e cila po përkrahet dhe zbatohet nga etnomazokistë të prekur rëndë nga sëmundja e vetë-urrejtjes, ashtu siç historikisht u ndodh atyre që infektohen nga virusi që quhet me eufemizmin ‘komunizëm’, ndonëse përshkrimi më i saktë i bolshevizmit është: terrorizëm kundra kombit, shtetit, familjes, kulturës autoktone dhe arsyes.

KM: ❝Aq shumë e urren Blushi bashkimin e Shqipërisë me Kosovën, saqë e shikon Shqipërinë e së ardhmes edhe si gjysmë kineze, të populluar masivisht nga emigrantë kinezë, dhe me gjuhën kineze si gjuhë të dytë zyrtare në Shqipëri, por vetëm të bashkuar me Kosovën nuk e shikon dot. Shqipëria të bëhet kineze, të mbushet me emigrantë afrikanë, thotë Blushi, por vetëm me Kosovën të mos bashkohet.

Të gjitha parashtrimet e bëra nga ky etnomazokist, për mënyrat se si duhet të arrihet deri tek zhdukja e shqiptarëve,
duket qartë që e kanë origjinën tek zyra e ndonjë ‘ndërkombëtari’, madje nuk do ishte çudi që i gjithë libri, i shkruar me një fjalor të varfër dhe me stil të shpëlarë, të ishte i përkthyer nga anglishtja sepse i diktuar nga ndonjë prej komunistëve dhe ojq-ve të BE-së.
Ky libër na tregon se cilat janë shkatërrimet dhe sulmet, si ai me anë të imigracionit afrikan dhe aziatik në masë, që e presin Shqipërinë në të ardhmen, nëse BE-ja do të ngelet në dorë të komunistëve, të cilët po përpiqen t’i zhdukin kombet e Evropës nga faqja e dheut duke nxitur përzierje ndër-racore, për të krijuar një popullsi të homogjenizuar, pa histori dhe pa kulturë, e cila do të sundohet më lehtësisht nga burokratët e pazgjedhur të Brukselit.

KM: ❝Dhe pasi Blushi e ka shpallur Shqipërinë lunatike, thotë se ajo do të zhduket. Kështu përfundon dhe libri. Shqipëria do të zhduket nga mungesa e lindjeve, e kombinuar me largimin e shqiptarëve nga Shqipëria. Blushi qartësisht nuk e duron dot ekzistencën e Shqipërisë. E vetmja brengë për Blushin është se ai nuk do të jetojë që ta shikojë zhdukjen e Shqipërisë.

https://www.facebook.com/kastriotmyftar ... 0124932128

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeput

#47

Post by rrëqebull » Sat Apr 26, 2014 4:53 am

Zbogar: Gjykata Speciale do të financohet nga Bashkimi Evropian

http://www.gazetaexpress.com/lajme/zbog ... deo-10202/
BE = pushtim

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeput

#48

Post by rrëqebull » Thu May 01, 2014 1:29 pm

24 prill 2014
Deri në Bruksel më këmbë, për heqjen e vizave!
Pesë burra nga Shqipëri Veriore, që veten e quajnë “Shtegtarët e lirë”, po përgatiten për të bërë një sfidë, duke ecur në këmbë nga Gjilani deri në Bruksel (rreth 2500 kilometra), për të përçuar në Bashkimin Evropian mesazhin e 1.7 milionë banorëve të Kosovës, për liberalizmin e vizave nga BE.
http://www.gazetaexpress.com/lajme/deri ... zave-9930/
Deri në Bruksel në këmbë për heqjen e vizave ?!?!?!
E pse jo për Bashkim Kombëtar!
E pse jo për Mitrovicën e ndarë më dysh nga serbo-ndërkombëtarët!
E pse jo për Malësinë, Shqipërinë Lindore (Iliridën) dhe Shqipërinë Jugore (Çamërië)!

Deri në Bruksel për heqjen e vizave që të dyndemi nëpër Evropë si pjatalarës e ta zbrazim Shqipërinë Veriore, që ta ketë sa më të lehtë sërbia ripushtimin e Trevave Tona?

Një mendim kaq "gjenial" padyshim se ka mbirë në ndonjë nga ministritë e Integripit e në ojq-të e krijuara me fondet e pafundme që BE-ja shpenzon për propagandat dhe reklamimin e saj («për me mbulue lloçin me baltë»), se s'ka mundësi ta ketë menduar ndonjë Shqiptar me tru në kokë një gjë të tillë!

marrëzia multietnike
30 prill 2014
Serbët sulmojnë “Shtegtarët e Lirë” në Graçanicë
Grupi prej 15 qytetarësh të njohur si “Shtegtarët e Lirë” që ishin nisur këmbë nga Gjilani për të udhëtuar në Bruksel, janë sulmuar nga serbët lokal në Graçanicë në orët e mbrëmjes.
http://www.gazetaexpress.com/lajme/serb ... ice-11188/
Të sulmohesh në Tokën tënde nga pushtuesi, përse?!?!
Për hir të "shoqërisë multietnike", konceptit bolshevik neo-marksist të përpallur gjithandej me financime(korrupsione) marramendëse të gërmadhës kundra-komb kundra-shtet dhe kundra-familje që quajnë: BE!!!

User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeput

#49

Post by ALBPelasgian » Thu May 01, 2014 1:45 pm

rrëqebull wrote:
Serbët sulmojnë “Shtegtarët e Lirë” në Graçanicë
Grupi prej 15 qytetarësh të njohur si “Shtegtarët e Lirë” që ishin nisur këmbë nga Gjilani për të udhëtuar në Bruksel, janë sulmuar nga serbët lokal në Graçanicë në orët e mbrëmjes.
Ndonese irritohem kur shoh serbet lokal kaq konfliktuoz e te dhunshem, ne rastin konkret nuk me duket aq e padrejte rrahja qe u eshte bere ketyre ''shtegtareve te lire''. Sa tru-thare jane ate qe ne vend se te zhbejne cdo ngrehine serbe ne Kosove, pelqejne te shohin endrra ne diell sesi do te hyjme ne BE! Dajaku qe pesuan duhet t'u sherbeje si mesim per tere jeten: edhe po u ''integruam'' problemin nuk e kemi te zgjidhur perderisa serbet ne Kosove militarizohen gjithnje e me shume.

Vetem vereni cfare kontrasti: ne njeren ane, kemi nje pakice serbe, te militarizuar gjer ne dhembe (e me perkrahje nga Perendimi) dhe ne anen tjeter kemi aso shqiptare qe besojne ne BE!!!

Ne vend se ''shtegtaret e lire'' t'i cojne mesazh te tjereve se eshte pikerisht kjo pakica serbe e etno-instrumentalizuar nga Beogradi, gangrena jo vetem e Kosoves por edhe e botes, ata bejne numra te tille cirku. Megjithate une i inkurajoj qe te vazhdojne udhetimin neper BE-ne e lire: ne Hungarine evropiane do te gjejne trafikante te rryer te emigranteve; pak me tutje politika segregative ndaj te huajve e ne vende te tjera, politika izolacioniste, ku nuk kane vend shqiptaret. Pra kjo eshte e verteta e BE-se, e ketij gjiganti qe kontrollohet nga Gjermania e Franca, e cila e ka kthyer tere Evropen ne nje treg pa ekonomi prodhuese, por ne nje goje te madhe parazite qe di vetem te konsumoje e te konsumoje.

Ne ende se dime se shpetimi jone i vetem eshte te qenurit larg BE-se, e mallkimi jone eshte perkushtimi i elitave ne Tirane-Prishtine-Shkup per t'u integruar ne BE. Sa me larg saj aq me mire!

Nderkohe ''shtegtaret e lire'' bejne xhiro deri ne Bruksel ne kembe, ata harrojne se Kosova sot eshte defuksionalizuar si kurre me pare nga ekzistenca e entitetit serb i ngritur thuajse ne rang shteti brenda shtetit.
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeput

#50

Post by rrëqebull » Sat May 03, 2014 1:52 pm

Rilindja Paradë Gay më 17 Maj/ Erion Veliaj konfirmon: Homoseksualë nga Serbia, Greqia, Maqedoni, Mali Zi do marshojnë në Tiranë
Bota Sot | 26.04.2014 19:36
Image

JA SE Ç'NDODH KUR PUSHTETIN E MERR DEGJENERIMI

Ja se ç'farë urrejtje për Familjen dhe për Kombin kanë minjtë e haleve që quajnë OJQ-ë, të cilët korruptohen, zvetënohen e shpërfytyrohen me fondet e BE-së duke u kthyer në etnomkazokistë dhe komb-dëmtues të pa shoq.

TË MBROJMË FËMIJËT TANË NGA KJO SËMUNDJE MENDORE QË KA RRËMBYER PUSHTETIN ME GËNJESHTRA DHE QË PO E FYHEN KOMBIN DHE SHQIPNINË TONË TË SHENJTË NË ÇDO MËNYRË TË MUNDSHME DHE TË FËLLIQUR!!!

përshkrimi më i saktë i bolshevizmit është: terrorizëm kundra kombit, shtetit, familjes, kulturës autoktone dhe arsyes
http://en.metapedia.org/wiki/Sexual_Bolshevism

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeput

#51

Post by rrëqebull » Sun May 04, 2014 5:57 pm

“Kosova nuk mund të qeveriset nga njerëzit që nuk i do Brukseli e Washingtoni”, shtoi Thaçi.
http://koha.net/?id=27&l=8734 04/05/2014

MË QARTË SE KAQ..
KËTYRE NUK U INTERESON T'I DOJË KOMBI E TË PUNOJNË PËR KOMBIN, POR QË T'I DOJË BRUKSELI E UASHINGTONI

NGA PUSHTIMI SERB, NËN PUSHTIM SERBO-NDËRKOMBËTAR I THONË KËSAJ PUNE!
Pra Shqipëria Veriore mund të qeveriset nga çdo lloj robi, nga të paaftë, nga njerëz të pakicave, nga armiq të shqiptarëve.. nga kushdo, e rëndësishmja është që të jetë në shërbim të ndërkombëtarëve dhe t'u pëlqejë atyre!PO KOMBIT KUSH DO I SHËRBEJË?

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4227
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeput

#52

Post by Zeus10 » Fri May 09, 2014 6:20 pm

Kur anomalia konkuron si vlere:
  Quhet Conchita Wurst dhe përfaqëson Austrinë në Eurovizion Song Contest me këngën ‘Rise like a phoenix’.
Drag queen me mjekër, i duartrokitur dhe shumë i pëlqyer nga publiku, është një yll i vërtetë i manifestimit në Copenhagen.  
Image

Ajo qe konsidereohet si prirje seksuale, nuk eshte gje tjeter vecse sjellje seksuale dhe si e tille duhet te perjashtohet nga disa te drejta, sic eshte ajo e performimit ne skene ne kete forme.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeput

#53

Post by rrëqebull » Fri May 09, 2014 7:51 pm

Ajo që thua është shumë e saktë Zeus, madje nga një pikpamje logjiko-morale shumë e rëndësishme e cila tregon se arsyeja dhe morali janë pandashmërisht të lidhur dhe njëra në funksion të tjetrit.

Fakti që gjëra kaq të shëmtuara sa dhe të paarsyeshme po ndodhin kaq hapur, veçse vërteton se kanë mbështetje të lartë tek sektat udhëheqëse, madje nxiten prej tyre nëpërmjet ndërhyrjeve në kurrikulumet shkollore, filmave, telefilmave, filamve vizatiomor, reklamave, këngëve e çdo lloj mjeti porpagandus tjetër.
Veçse dikush me një urrejtje të thellë aq sa të keq-mbëshyer për Gruan, Burrin, Familjen, kombet dhe kulturat evropiane mund të organizojë, mbështesi dhe nxisi diçka kaq të kundra-natyrshme dhe të shpifur.
Gjëra të tilla nuk kanë mbështetjen e asnjërit prej popujve të Evropës, sado që përpjekjet për t'u shkatërruar imunitetin mendor dhe kulturor po zgjasin prej dhjetëra vjetësh.
User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeput

#54

Post by rrëqebull » Mon May 12, 2014 6:39 pm

RESPEKT dhe NDERIM pa fund për ata Shqiptarë që rrinë dhe punojnë në Atdheun Tonë*, për Kombin Tonë, në vend që të shkapërdahen nëpër botë si shërbëtorë të shfrytëzuar nga të huajt, duke e lënë Atdheun në mëshirë të dyndjeve me emigrantë që po fillojnë të shfaqen nga vende të shkatërruara ekonomikisht nga BE-ja**, dhe që së shpejti do të përfshijnë edhe njerëz nga bota e tretë, me gjithë krimet dhe sëmundjet e tyre.

Nëse të gjithë stradiotët (që ishin luftëtarë mercenarë shqiptarë, ajka e çdo reparti ushtarak perëndimor në shekujt e kaluar), dhe të gjithë jeniçerët shqiptarë (ajka e ushtrisë osmane), do të ishin bërë bashkë në vend që të luftonin me njëri tjetrin në shërbim të të huajve,
SHQIPNIA DO TË ISHTE ÇLIRUAR TË PAKTËN 300 VJET PËRPARA 1912-ës.

Partitë politike "shqiptare" sot, këto vatra përçarjeje kundra-kombëtare, nuk kanë asnjë dallim nga stradiotë e jeniçerë: luftojnë midis tyre për interes të të huajve, duke e mbajtur Kombin të skllavëruar, të varfër, të përçarë e të pabashkuar.

*Natyrisht me përjashtim të atyre Shqipeve që kudo që janë, qoftë edhe aq larg sa Australia, veprojnë e punojnë për Interesin Kombëtar!

**"Italianët emigrojnë në Shqipëri"
05.01.2014 http://botasot.info/shqiperia/262434/it ... -shqiperi/
"Rama: Investitorët italianë në Shqipëri mund të gjejnë Amerikën"
05/05/2014 http://illyriapress.com/rama-investitor ... -ameriken/

❝Këta kanë hapur ca biznese këtu, ku vetë punëtorët shqiptarë trajtohen si emigrantë të paligjshëm në vetë shtetin e tyre..❞ - nga një komentues i ndërgjegjshëm

❝nuk flet ai për atë fabrikën e famshme të këpucëve te 4 Rrugët e Shijakut?.. Ku punojnë akoma në kushte kafshërie, pa siguracione, shumë prej tyre nën moshë, 11-12 orë në ditë, për 200.000 lekë të vjetra.. Të gjitha punëtoret femra, nga familje të varfra, njerëz halli..Të cilët shfrytëzohen nga ai.. "emigranti italian".. I cili, pasi qep këpucë nga duart e vuajtura të punëtoreve në Shqipëri, i fut një stampë "Made in Italy" (veprim tejet i paligjshëm) .. dhe i çon përsëri në Itali, ku i shet si këpucë italiane.. Për këta "emigrantë italianë", përse nuk flasin ata?.. Apo i zë mishi i breshkës?..❞ - nga një komentues i ndërgjegjshëm

Ja se ç'do të thotë ta lësh Atdheun në duar të politikanëve shërbëtorë të të huajve.

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeput

#55

Post by rrëqebull » Sat May 17, 2014 8:21 pm

Pjesëmarrës:
5 trushpëlarë me çrregullime të rënda mendore,
5 kameramanë dhe 15 të huaj ndërkombëtarë nga "trupa diplomatike" përfaqësues të internacionalizmit bolshevik që po shkatërron Perëndimin duke u fshehur pas gjoja 'të drejtave të njeriut".

Nëse "të drejtat e njeriut" që përpallin bolshevikët cenojnë Familjen dhe Kombin, atëherë nuk janë “të drejta”, por janë privilegje me anë të së cilave një grusht bolshevikësh do që të shtypë e shkatërrojë një komb të tërë!!

Asnjë privilegj për bolshevikët e degjeneruar kundra-shqiptar!

NDAL SHKELJES SË TRADITAVE BURIMORE DHE LIGJEVE KULTURORE SHQIPTARE!!! (TË CILAT JANË AUTENTIKISHT EVROPIANE)!!!
http://www.youtube.com/watch?v=LxDV4odNqZI

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeput

#56

Post by rrëqebull » Tue May 20, 2014 5:05 am

«Për shumë vite me radhë britanikëve u është kërkuar që të besojnë se do e kishin të mundur me pas njëkohësisht edhe një atdhe me sovranitet të pacënuar, edhe anëtarësi të plotë në BE.
Na kanë gënjyer. Tashmë është më se e qartë që ne mund të përkrahim Brukselin deri në krijimin e mega-shtetit evropian (synimi i vërtetë i BE-së) ose të zgjedhim të kemi një Britani të Madhe të vetë-qeverisur, por në asnjë mënyrë nuk mund t’i kemi të dyja. Këto janë dy gjëra të papajtueshme. Vetëm të marrosurit dhe fanatikët vazhdojnë ta mohojnë këtë të vërtetë.»

— FREDERIK FORSYTH,
shkrimtar, gazetar angël dhe kumbarë i fushatës “Shumë më mirë jashtë [BE-së]”Image
Ndërkohë që britanikët dhe kombet e tjera,
të shtrydhura nga burokracitë dhe politikat fshehtas-bolshevike
kundra-shtet kundra-komb dhe kundra-familje të Brukselit, po thonë “më mirë të dalim nga BE-ja″,
çdo Shqiptar Syshqiponjë nuk mund të thotë gjë tjetër veçse: më mirë mos të hymë fare në BE!

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeput

#57

Post by rrëqebull » Sat May 24, 2014 11:15 am

FLAMURTARËT E KOMBIT KRYENALTË dhe fshirëset e këmbëve të të huajve

Image

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeput

#58

Post by rrëqebull » Mon May 26, 2014 10:05 am

Është më se e qartë tashmë që bolshevikët që kanë rrëmbyer pushtetin me gënjeshtra, do t'i shkaktojnë Shqipnisë aq shumë dëme sa ta kenë të mundur. Pas të ashtuquajturës "Reformë Territoriale", fshihet në të vërtetë, jo vetëm një tentativë e ulët për të krijuar rezervate për blerjen/vjedhjen e votave se kështu e konceptojnë "demokracinë" këta, por, edhe më keq, përgatitja për ndarjen e Shqipnisë në enklava minoritare, porsi Bolshevizmi Evropian (BE-ja) ka bërë në Shqipëri Veriore me enkalvat serbe.
Pas "Reformës Territoriale" bolshevike fshihet falja e Himarës dhe e shumë vendeve të tjera të shenjta shqiptare tek grekët e sllavët.

https://www.youtube.com/watch?v=CQDFPVEOjJM
Keni dëgjuar ndonjë nga komisarët e BE-së të bëjë thirrje për "ulje të toneve bolshevike"?
Jo.
Përse?
Sepse BE = Bolshevizëm Evropian
Para disa kohësh madje shumë prej bolshevikëve evropian u indinjuan kur u parashtrua mundësia që të bëheshin të jashtëligjshme simbolet bolshevike, pavarësisht se bolshevizmi në rreth 85 vjet ka shkaktuar vdekjen e më shumë se 94 milion njerëzve në të gjithë botën (sipas Harvardit).
Dhe përveç kësaj... si mund të harrohet kaq shpejt se çfarë dëmesh kolosale i ka shkaktuar Kombit Tonë bolshevizmi enverist? Kjo dëshmon veçse që bolshevizmi është veçse ideologji pushtetocentrike e verbër ndaj çdo kuptimi tjetër të udhëhqejes pos grumbullimit dhe mbajtjes së pushtetit në funksion të vetvetes, pa asnjë përkujdesje për mirëqenien e Kombit dhe pa asnjë lidhje me të Vërtetat historike.


https://www.youtube.com/watch?v=AWU0AN1ysaw

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeput

#59

Post by rrëqebull » Mon May 26, 2014 12:39 pm

bolshevizmi është veçse ideologji pushtetocentrike e verbër ndaj çdo kuptimi tjetër të udhëheqjes pos grumbullimit dhe mbajtjes së pushtetit në funksion të vetvetes, pa asnjë përkujdesje për mirëqenien e Kombit
❝Edhe pse gjatë luftës komunistët shqiptarë thanë publikisht se ishin për bashkimin e popullit shqiptar në luftë pa dallim ideje, krahine dhe feje, dhe me këtë slogan inicuan konferencën e Pezës të shtatorit 1942, ku u krijua Fronti Antifashist Nacional-Çlirimtar, ku bënte pjesë PKSH dhe disa individë, në dokumentet e tyre sekrete që prej themelimit të PKSH rreth një vit para konferencës së Pezës, ishin shprehur për luftë ideologjike, me synim marrjen e pushtetit.

Në rezolucionin e Mbledhjes themeluese të PKSH, në nëntor 1941, thuhet: «Një nga ligjet themelore të zhvillimit të partisë së tipit të ri, të partisë bolshevike, është lufta në dy fronte, kundër gabimeve të vetvehtes dhe veçanërisht kundër tentativës së krijimit të grupeve dhe lufta pa pajtim kundër armikut të klasës». (cituar sipas: «Dokumente kryesore të PPSH», botim i Institutit të Historisë së Partisë pranë Komitetit Qendror të PPSH, Tiranë 1960, Volumi i parë, dokumenti nr. 1, f. 19)


Me këtë, PKSH, që në dokumentin e saj themelues shpallte së pari luftën civile në rradhët e lëvizjes komuniste në Shqipëri, si një luftë e stalinistëve kundër të komunistëve të tjerë që konsideroheshin si trockistë dhe që nuk pranonin vijën staliniste të Kominternit, që e kishte qendrën në Moskë, dhe më pas kundër jokumunistëve, që do të kundërshtonin ardhjen e komunizmit në pushtet, që gjatë luftës. Me këto rreshta të rezolucionit, dokumentit themelues të PKSH, përgënjeshtroheshin të gjitha parimet e shpallura publikisht nga PKSH për bashkim të popullit shqiptar pa dallim ideje, krahine dhe feje, në luftën kundër pushtuesve fashistë.❞

E vërteta e pjesmarrjes së Shqipërisë në koalicionin antifashist gjatë Luftës së Dytë Botërore
Nga Kastriot Myftaraj, Gazeta “Sot”, 19 shtator 2007

http://www.kastriotmyftaraj.com/?p=533

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: BEja:Marrëzia më e madhe e kohës sonë. E thonë eurodeput

#60

Post by rrëqebull » Mon May 26, 2014 2:32 pm

Qesharak.
Se tjetërqysh nuk mund të quhet ai shqiptar që e quan "Ditë të Bekuar" «ditën kur edhe shqiptarët do të votojnë qeverinë e familjes evropiane»
sepse e vetmja Ditë e Bekuar për shqiptarët mund me qenë dhe do të jetë Dita e Bashkimit Kombëtar nën Flamurin e Kastriotit!

Tani diktatura bolshevike kundra-shtet, kundra-komb dhe kundra-familje, e fshehur nën petkat e "demokracisë" na u quaka edhe 'familje' pa le'.

Sa më shumë e përdorin fjalën 'aleatët tanë' nga pozita e papërfillshmërísë së tyre, (sepse janë veç vegla të të huajve), aq më qesharakë bëhen. Por ndoshta fishkëllimat e militantëve me të cilët rrethohen për ta mbajtur veten me garjet, nuk i lejojnë që ta dëgjojnë atë se çka po thotë Kombi në të vërtetë, dhe që të shikojnë se Kombi ua ka mësuar të gjitha taktikat mashtruese, dhe nuk gënjehet dot më.

Për t'u vënë re është se, ndërsa kryeministrat e Veriorit dhe Perëndimorit quajnë 'vëlla' Erdoganin, këta paskan "motra" partitë e huaja, ndërkohë që me partitë bashkëkombëse grinden e përçahen pa pushim, si etnomazokistë të zellshëm që janë.

Qesharakë, etnomazokistë dhe pa pikën e besueshmërisë, njësoj si të gjitha partitë e tjera në hapësirën politike shqiptare, në pushtet apo opozitë: parazite të Kombit dhe servile të të huajve.

Aftësi ligjëruese të shkuara dëm, siç shkon gjithçka që nuk është në shërbim të Kombit.


https://www.youtube.com/watch?v=L979C-pMPWs

Është qesharake të dalësh në protestë për ÇËSHTJE SHTETËRORE SHQIPTARE me flamujt e BE-së.
Madje 'qesharake' duket si fjalë e butë se mund të quhet fare mirë: lajthitje.
Image
nga protesta e 23 majit 2014

Post Reply

Return to “Problematika nderkombëtare”