"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Tenisti serb në bluzë flamurin shqiptar (foto)

Flisni për sportin ndërkombëtar, lajmet në lidhje me sportin.

Moderator: Tan-Tirana

Post Reply
User avatar
Sally
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2062
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:36 pm
Gender: Female

Tenisti serb në bluzë flamurin shqiptar (foto)

#1

Post by Sally » Thu Jul 04, 2013 3:46 pm

Tenisti serb mban në bluzë flamurin shqiptar (foto)


Një fotografi e çuditëshme qarkullon gjatë ditëve të fundit në internet, ku ylli i tenisit botëror shfaqet me flamurin shqiptarë të ngjitur mbi bluzë. Novak Gjokoviç në ndeshjen kundër gjermanin Tomy Haas në kuadër të turneut të wimbledon-it, është paraqitur me një bluzë ku është vendosur shqiponja kuq e zi, njofton portali kroat, news-bar.hr. Fotoreporteri ka thënë se kishte vërejtur diçka të pazakontë nën logon e sponsorit dhe kishte përdorur objektivin e tij më të madh për ta kapur atë detaj. Më pas kur e ka zmadhuar në kompjuter, ka vërejtur se bëhej fjalë për emblemën shqiptare. Pavarsisht këtyre nuk përjashtohet mundësia që kjo të jetë thjesht një fotomontazh./alb-observer.com/


Image
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar, vrava një tradhtar të Atdheut tim.
(Avni Rustemi)

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4227
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Tenisti serb në bluzë flamurin shqiptar (foto)

#2

Post by Zeus10 » Thu Jul 04, 2013 5:55 pm

Ky eshte fotomontazh, por dhe sikur te mos ishte, ky e ndot flamurin tone, megjithese nje sportist i mire.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Tenisti serb në bluzë flamurin shqiptar (foto)

#3

Post by Adriana » Fri Jul 05, 2013 8:05 pm

Zeus10 wrote:Ky eshte fotomontazh, por dhe sikur te mos ishte, ky e ndot flamurin tone, megjithese nje sportist i mire.

Shume e sakte, fotomontazh, nuk shikohet asnje gje ne logon, habitem si nuk beren asnje vertetim nga mediat tona perpara se te shkruanin kete artikullmontazh, thjeshte duke pare videon:

Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!Post Reply

Return to “Sporti ndërkombëtar”