"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Arberiaonline sot shenon 4-vjetorin

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

Post Reply
User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Arberiaonline sot shenon 4-vjetorin

#1

Post by Adriana » Sun Jun 02, 2013 2:56 pm

Si cdo vit edhe kete vit per te katren here falenderoj personalisht forumin ARBERIAONLINE (administratoret) qe me dhane mundesine te jem pjestare e stafit ne kete forum. Gjithashtu ne menyre te vecante falenderoj te gjithe anetaret qe me mirekuptimin e tyre, kemi bashekbiseduar per cdo teme qe eshte folur ne kete forum gjate ketyre kater viteve.

Ky forum tashme me ka dhuruar gjen me te shtrejnte qe emigrimi ma kish rrembyer ( shkollen shqipe ), ne kete forum kam bere gabimet e para, ne kete forum kam mesuar ato qe Prinderit nuk me kishin mesuar ende per vendelindjen, pra tashme nuk ndjehem nje emigrante e humbur, por nje emigrante shqiptare krenare.


2-Qershori per mua permbledh te gjitha festat qe festohen nga ne shqiptaret... URIME ARBERIAONLINE -loveyou-
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Arberiaonline sot shenon 4-vjetorin

#2

Post by Hymniarber » Sun Jun 02, 2013 5:56 pm

Falemnderit Adriana, per kete urim kaq te bukur.
Fere libenter homines id quod volunt credunt

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”