"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Arberiaonline ju falenderon

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

Post Reply
User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Arberiaonline ju falenderon

#1

Post by Hymniarber » Wed Dec 30, 2015 7:52 pm

Image

Viti i ri, po troket per shqiptaret dhe ai do te sjelle natyrshem, shume emocione ne jeten tuaj. Ju urojme Gezuar, le tu sjelle ai ne vatra, lumturi dhe begati.
Nga ana ime, dua te falenderoj anetaret e ketij forumi, qe kane kontribuar aq shume, per te na dhene nje vizion me te pasur per boten dhe per menyrat se si te perballojme sfidat, duke persosur shpirtin tone, pa lenduar askend.
Dua te falenderoj Adrianen, Bardus, Mallakastriotin, Albpelasgian, Arberi, TeutaAl, Rreqebullin dhe shume te tjere, qe perbejne nje liste me te gjate.
Shume prej tyre ne nje gjest simbolik falenderimi, u eshte shkruar emri ne ngjyre te arte, se bashku me ata qe dikur kane kontribuar, por qe sot nuk jane me aktive. Ky grup do te zgjerohet ne te ardhmen, me anetare te stafit ose te forumit, qe kane nje kohe ne forum, per me shume se 5 vjete ose kane dhene nje kontribut te qenesishem.

Forumi Arberiaonline, do te vazhdoje te jete, nje forum virtual ku njerez, nga gjithe bota, do te bashkojne ide dhe emocione, per ate qe na bashkon te gjitheve: 'Trashegimia jone arberore'. Besoj se shpreh mendimin e te gjitheve ketu, duke thene, qe dashuria per familjet tona dhe familjen e madhe kombetare, eshte ajo qe do te na hape deren, per nje te ardhme me te mire dhe te begate.
Ju falemnderit
Fere libenter homines id quod volunt credunt

User avatar
TeuAL
Supreme Member
Supreme Member
Posts: 483
Joined: Tue Mar 10, 2015 3:28 am
Gender: Female

Re: Arberiaonline ju falenderon

#2

Post by TeuAL » Wed Dec 30, 2015 9:20 pm

Hymniarber wrote:Viti i ri, po troket per shqiptaret dhe ai do te sjelle natyrshem, shume emocione ne jeten tuaj. Ju urojme Gezuar, le tu sjelle ai ne vatra, lumturi dhe begati.
. . . dashuria per familjet tona dhe familjen e madhe kombetare, eshte ajo qe do te na hape deren, per nje te ardhme me te mire dhe te begate.
Ju falemnderit
Falemnderit Hymniarber! Bashkohem me urimin per Vitin e Ri 2016 me te gezuar dhe me te begate, per te gjithe.

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Arberiaonline ju falenderon

#3

Post by Adriana » Thu Dec 31, 2015 12:11 am

-hug- Per pjestaret e forumit, si dhe per te gjithe shqiptaret kudo qe ndodhen GEZUAR 2016!

Image
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
ALBPelasgian
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2113
Joined: Sun Jun 28, 2009 7:57 pm
Gender: Male
Location: Prishtinë (Prima Justiniana)
Contact:

Re: Arberiaonline ju falenderon

#4

Post by ALBPelasgian » Thu Dec 31, 2015 12:48 pm

Urime te gjitheve!

P.S: Flm, Adriana, per globin arberor!
Ne sot po hedhim faren me emrin Bashkim,
Qe neser te korrim frutin me emrin Bashkim!

Prespar
Senior Member
Senior Member
Posts: 101
Joined: Thu Sep 09, 2010 6:35 pm
Gender: Male
Location: Chicago

Re: Arberiaonline ju falenderon

#5

Post by Prespar » Fri Jan 01, 2016 3:44 pm

Gezuar 2016


Image

User avatar
rrëqebull
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1158
Joined: Sat Oct 06, 2012 12:29 pm
Gender: Male

Re: Arberiaonline ju falenderon

#6

Post by rrëqebull » Tue Jan 05, 2016 7:34 pm

Faleminderit Hymniarbër për fjalët e arta me të cilat na e ke thurur këtë urim jashtë mase energjizues!

Qoftë një Vit i Ri i mbarë e i begatë për të gjithë ju që e tumbarni dhe begatoni Kombin me zgjuarsinë, mirësinë dhe vullnetin tuaj shqiptaror!

Pavarësisht vështirësive të shumta të secilit prej Bashkëkombësve Tanë, le të mos harrojmë, dhe le t'ua kujtojmë gjithmonë se: një vit i ri do të thotë një vit më afër tejkalimit të vështirësive të mëdha, një vit më afër zgjidhjes së Çështjes Kombëtare, një vit më afër përmbushjes së Porosisë së Madhe: një vit më afër Bashkimit të gjithë Shqiptarisë!

Zjarri i Shqiptarësísë qoftë i ndezur, ushqyes, këndellës dhe udhërrëfyes për gjithë Bashkëkombësit Tanë kurdo dhe kudo që janë!

User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1006
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Arberiaonline ju falenderon

#7

Post by Hymniarber » Tue May 31, 2016 12:39 am

Teutal dhe Arban Blandi deshiroj ti falenderoj per materialet e bukura, te hedhura ne forum dhe simbolikisht shtohen ne grupin e "t'arteve", ne shenje falenderimi per kontributin e tyre.
Fere libenter homines id quod volunt credunt

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”