"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Derrat, Pjanecet dhe imoralet Britanike shenjestrojne Shqiperine pa asnje arsye, si pre e lehte.

Këtu mund të diskutoni për të gjithë fenomenet që shqetësojnë mbarë botën dhe që janë bërë objekt i shtypit dhe medias ndërkombëtare.

Moderator: ALBPelasgian

Post Reply
User avatar
Kastrioti1443
Regular Member
Regular Member
Posts: 65
Joined: Thu Jan 03, 2013 10:35 pm
Gender: Male

Derrat, Pjanecet dhe imoralet Britanike shenjestrojne Shqiperine pa asnje arsye, si pre e lehte.

#1

Post by Kastrioti1443 » Tue May 03, 2016 7:37 pm

Ne te gjithe e dime se kombi yne, apo specifikisht Shteti i Shqiperise ( si gjysem shtet qe eshte) ka probleme te medha, dhe vet ne si popullsi, ne mungese te shtetit, kemil lene qe ne krye te vijne korrake dhe leckamane te cilet na kane ndyer te gjitheve dhe ka kane futur te gjitheve ne batakun e tyre.

Nuk besoj se ndonje Shqiptar mohon probleme qe Shqiperia ka, aspak, dhe as une nuk i mohoj, DHE JEMI VET NE SHQIPTARET QE VUAJME TE PARET PER PROBLEMET TONA.

Pavaresisht kesaj ne te paktne nuk mbahemi si pushtues mizore ( Edhe sundesuit apo Pushtuesit Shqiptare si Ali Pashe Tepelena, Bustallinjte e Veriut, Muhamed Ali Pasha jane mbajtur si reformatore dhe rendvenes, duke perdorur dhunen ne kohen e duhur dhe atehere kur eshte dashtur) ndryshe nga Britaniket qe te finacuar nga bankat cifute qe i kane qendrat e tyre ne Londer dhe New York financuan per shekuj vjedhjen e 1/4 se planetit dhe tregtine e miliona skellverve.

Jemi te vetdijshem qe mbas kaosit te 1991, 1997 dhe 1999 kemi eksportuar krimilene dhe morracake, qe perbejne as 1% te popullates tone, vet ne vuajme prej tyre me shume se cdo kend.

Pra ka nje baze ku Shqiperia te kritikohet, por kur kjo baze zmadhihet ma pase dhe ma kritet, eshte e papranushme.


Pavaresisht kesaj, te krijohen pergjithesime negative dhe te gjenjehet haptazi me shifrat ekonomike apo sociale edhe e ulet dhe te perdoresh si mish per top per nje seshtje qe nuk na takon fare behet edhe me uluet.

Por mire bejne bucet, pijancet, pedofilat, homoseksualet, te perdalet, e drogaxhinjte britanike se ne nuk kemi shtet dhe fjalet kalojne pa u lagur askush.

Ne rastin me te keq mund te shkonin 200,000 shqiptare ne Angli, nderkohe qe turqie me 75 milione, nuk pemendet si gogol, qe mund builes ta pushtone angline po te doje, por ne nuk kemi shtet, jemi pre e lehte mediatike.

Ja ku nje minister anglez kopil qe nuk di ke ka baba, qe mbahet per pedofil dhe pijanec, ben shqiperine mish per top per ceshtjen e Brexit, pra te daljes se Britanise nga BE-ja, edhe pse ne nuk kemi ansje lidhje me kete:

http://www.dailymail.co.uk/debate/artic ... tries.html

Ky derr ( mos harroni) lavderonte shqiperine nje jave perpara, por padyshim nuk ka moral dhe principe.

DISA FAKTE:

Sipas derrit britanik, shqiptaret kane rroga dhe income 7 here me te ulta se britanike dhe perbejne nga 1 ne 20 deri ne 1 ne 10 nga te huajt ne Burgjet Britanike.

Keto genjeshtra jane haptazi te qelbura, sepse rroga mesatare ne Britani eshte 2,000 euro, kurse ne Shqiperi eshte 450 euro.
Mos harroni se kosoto e jeteses ne Shqiperi jane 4-5 here me te ulta ne Britani dhe nje inflacion shume me i ulet, ne cmimet e dirtave, ujit, rrobave, ushqimeve, hotelet, qerate, resotrantet e baret, cimiet e shkollvae etj.

Askush nuk e ve ne dyshim qe kushtet e jetese ne birtani jane me te larta dhe ka shume me mundesi per punesim, por nuk ke pse te ekzagjerosh teper shifrat.

Sipas Pedofilit britanik, 1 ne 20 deri ne 1 ne 10 te burgosur jane shqiptare, nderkoqe ne shifrat tregojn se NE BURGJET BRITANIKE KA VETEM 190 SHQIPTARE DHE SE SHQIPTARET NUK JANE AS PJESE E TOP 20 ETNIVE ME ME SHUME KRIME NE BRITANI, NGA 80,000 SHQIPTARE QE JANE ATJE.

Edhe neper media shqiptaret permendn gjithmone, nderkohe qe polaket, rumunet, ruset, xhmaikanet, turqit, bullgaret kryjen me qindra krime dhe trafikime cdo dite dhe nuk thuhet as 1 % e tyre ne media.


TANI DISA FAKTE PER ANGLEZET:

Britania eshte qendra e degjenrimit njerezor. Kush ka jetuar per te pakten 1 vit ne angli e di se nuk ka rrace me te flliqur e degjeneruar se anglezet.

1) Anglia eshte qender e homoseksualizmit, rreth 50% e te rinjeve meshkuj angleze kane deklaruar se mund te jene homo. qender paradash e bar homosh.

2) Anglia eshte qender e degjenrimit seksual. Femrat angleze mund te kene shkrua edhe me 20 apo 30 meshkuj para se te krijone martese, dhe jane te irenjohura per raportet e ture masive seksuale me zezake, arabe, dhe etni te tjera.

3) Ne angli eshte shume i pehapur one night stand, pra te besh seks me nje te panjohur qe takon per here te pare ne dikso apo pub.

4) Mshkujt anglze jane te njohur si me mungese testosteroni, te feminziuar apo si huligane.

5) Femrat angleze jane te njohur per pisllikun e tyre dhe te qenurit nder femrat me te shemtuara ne europe.

6) Tradhetia e cifteve te martuara ne Angli eshte shume e perhapur. 80-90 % tradhetojne njeri tjetrin, biles eshte normale qe te shkosh me kunatin ose biles vajza jote te beje seks me nje djale ne dhomen tjeter. Degjenrim njerezor i pamate.

7) Anglezet e sidomos anglezet si femra jane te njohura per mardheniet e tyre intesive seksulale me meskuj jo te bardhe dhe pervecse te qenurit nje interracial sex Center, Anglia eshte vendi me mulatet me te shumte ne numer ne Europe.

8) Anglezet kane epidemi puije dhe pijanece te medhenj, e femrat edhe me shume. Gjate fundjaves rruget e londres mbushen me te vjella.

9) Anglezet martohen 4 po 5 here gjate jetes se tyre dhe kane nr me te larte te divorceve ne europe.


Te pranosh kritika nga nje derr anglez, eshte si te futesh kokne tende ne balte.

Te gjithe keto qe une permenda me siper jane fakte, dhe sigurisht qe nuk jane te dukshme kur shef fasaden e mrekullushme te Londres apo Manchesterit.


KJO TEME E HAOUR KETU NUK ESHTE PER EMIGRANTET APO SHQIPFOLESIT ME KOMPLEKSE INFERIORITETI, KUSH E NDJEN VETEN KEQ, ME MIRE TE MOS KOMENTOJE FARE KE KETE TEME.

Kush e ndjen qe duhet te thote disa te verteta, ketu eshte seksioni i komenteve, disa fakte sociale dhe financiare jua thashe me siper, mire eshte te mos shani pior me shume te thoni fakte rale per Shqiperine.

http://www.dailymail.co.uk/debate/artic ... l#comments

Ja ku keni edhe disa foto po te doni

https://www.google.com/search?q=bregdet ... i+shqiptar

https://www.google.com/search?q=bregdet ... shqiperise

https://www.google.com/search?q=bregdet ... n+highways

https://www.google.com/search?q=bregdet ... n+heritage

https://www.google.com/search?q=bregdet ... janar+2016

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Derrat, Pjanecet dhe imoralet Britanike shenjestrojne Shqiperine pa asnje arsye, si pre e lehte.

#2

Post by Zeus10 » Thu May 05, 2016 12:47 am

Think the EU’s bad now? Wait until Albania joins.........
&
MICHAEL GOVE warns that EU expansion will open our borders to 88million from Europe's poorest countries
Brenda nje fjalie, nga njera ane vihet vetem Albania ne numrin njejes si "gogoli" qe do te shkaktoje shkaterrimin e metejshem te Europes, me varferine dhe kriminalitetin e saj dhe nga ana tjeter "harrohet" qe ne numrin 88 milion, qe dashkan te na zaptojne BE-ne, Shqiperia kontribon me vetem 2.7 milion banore.
Ministri per te justifikuar qellimin e tij, qe eshte dalja e Britanise nga BE, zgjedh nje shenjester te lehte: shqiptaret, qe per fat te keq, kane nje reputacion te tmerrshem te perhapur kryesisht nga mediat perendimore, per qellime politike.
Nese ka shume kriminele shqiptare ne perendim, kjo nuk do te thote qe shqiptari nga natyra eshte kriminel dhe 2.7 milione te tjere , mezi po presin qe Shqiperia te futet ne BE dhe do ta mbysin ate me kriminalitet. Pothuajse, gjithe kriminelet shqiptaret jane ne perendim, sepse atje eshte tregu i krimit. Perendimi i josh vete kriminelet dhe megjithese qytetaret e saj jane ose mendohet si me te pasur se ata te vendeve te varfra te siperpermendura, vuajne nje degjenerim te plote, shoqeror social e moral.
Kriminelet shqiptare jane tashme atje, nje dyndje tjeter me e madhe kriminelesh nga Shqiperia, ndodh vetem ne fantazine e ministrit britanik. Ministri, nuk e ka fisnikerine e duhur, qe ne momentin kur kerkon te beje politike, nuk duhet te perzieje popuj e raca te tjera.
Eshte per te ardhur keq, qe artikullit me komente per "gogolin shqiptar" i bashkangjiten fotot me cadrat e refugjateve afrikane e siriane.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

Si1ri
Member
Member
Posts: 23
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:03 pm
Gender: Male

Re: Derrat, Pjanecet dhe imoralet Britanike shenjestrojne Shqiperine pa asnje arsye, si pre e lehte.

#3

Post by Si1ri » Thu May 05, 2016 9:46 am

Siç thot populli "I shari te shan". Kohe me pare keto lloj pordhesh te nxjerra nga vrima e gabuar me acaronin sa ngelesha dhe pa gjum kurse tani vetem me zbavisin kur nuk kam diçka me te mire per te bere.
Pavaresisht propagandes se organizuar antishqiptare kam vene re nje kompleks e frike ndaj ne Shqiptareve.
Si ne zgjuarsi, fantazi, shkathtesi, pershtatje, gjalleri etj, ngelen mbrapa dhe duken shume te vegjel karshi nesh.
Mbase ne sub koshence keta njerez te vegjel e kopila e dine qe pa Shqipetare nuk do ekzistonte as nje i ashtuquajtur kombe ne Europe e ne tre kontinentet qe lag Mesdheu.

Post Reply

Return to “Problematika nderkombëtare”