"Moreover, you scorned our people, and compared the Albanese to sheep, and according to your custom think of us with insults. Nor have you shown yourself to have any knowledge of my race. Our elders were Epirotes, where this Pirro came from, whose force could scarcely support the Romans. This Pirro, who Taranto and many other places of Italy held back with armies. I do not have to speak for the Epiroti. They are very much stronger men than your Tarantini, a species of wet men who are born only to fish. If you want to say that Albania is part of Macedonia I would concede that a lot more of our ancestors were nobles who went as far as India under Alexander the Great and defeated all those peoples with incredible difficulty. From those men come these who you called sheep. But the nature of things is not changed. Why do your men run away in the faces of sheep?"
Letter from Skanderbeg to the Prince of Taranto ▬ Skanderbeg, October 31 1460

Urime ditëlindjen Mallakastrioti

Këtu mund të përshëndesni anëtarët e tjerë të forumit, miq dhe të dashur, mund të uroni personat që ju dëshironi për ngjarje të caktuara si festa, martesa ditëlindje etj.

Moderator: bardus

User avatar
pirro
Senior Member
Senior Member
Posts: 162
Joined: Sat Jun 20, 2009 11:36 am
Gender: Male

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#16

Post by pirro » Tue Mar 15, 2011 6:31 pm

Gezuar ditlindjen Mallakastrioti. Edhe 100!!

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#17

Post by Mallakastrioti » Tue Mar 15, 2011 7:33 pm

Ju falenderoj te gjitheve nga zemra miqte e mi dhe jam me te vertet i ngazellyer per urimet tuaja. Faleminderit te gjitheve edhe njehere -loveyou-
Image

Prespar
Senior Member
Senior Member
Posts: 101
Joined: Thu Sep 09, 2010 6:35 pm
Gender: Male
Location: Chicago

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#18

Post by Prespar » Tue Mar 15, 2011 8:57 pm

Gezuar Ditlindja


"on the Ides of March" / the soothsayer to Julias Ceaser

User avatar
ErjonH.
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 219
Joined: Tue Apr 13, 2010 5:56 pm
Gender: Male

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#19

Post by ErjonH. » Tue Mar 15, 2011 10:10 pm

Gezuar ditelindjen Mallakastriot, te uroj edhe 100 vite.

User avatar
CERMENIKASI
Star Member
Star Member
Posts: 721
Joined: Fri Dec 31, 2010 9:51 pm
Gender: Male

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#20

Post by CERMENIKASI » Tue Mar 15, 2011 11:08 pm

Vellau nga CERMENIKA ia uron ditelindjen vellaut nga Mallakastra.
Jam Gegë por mos ma shajë kush Toskërinë!

User avatar
Adriana
Universe Member
Universe Member
Posts: 3201
Joined: Tue Jun 02, 2009 3:34 pm
Gender: Female
Location: Giethoorn (Nederland)

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#21

Post by Adriana » Thu Mar 15, 2012 8:53 am

Me shpejt kalojne vitet se sa ditet :D , jo me pak se disa ''ore'' te uruam ditelindjen, dhe perseri erdhi viti tjeter :D

Gezuar Ditelindjen Mallakstrioti, dhe te na rrosh sa vet historia e Mallakastres, te uroj shendet dhe lumturi.
Jam fisnike e kam zemren gure,
si Shqiponja ne flamure.
Mburrem dhe jam krenare,
qe kam lindur Shqiptare.
Nga do qe te jem me ndjek fati,
se jam Shqiptare, shkurt hesapi !!User avatar
Hymniarber
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1010
Joined: Tue Jun 02, 2009 5:04 am
Gender: Male
Location: Arbëria

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#22

Post by Hymniarber » Thu Mar 15, 2012 3:15 pm

100 vjec Mallakastrioti.
PS. Rrofsh Adriana, qe heq ndryshkun mashkullor, duke na kujtuar qe sa indiferente jemi bere.
Fere libenter homines id quod volunt credunt
Image

User avatar
Patush
Grand Star Member
Grand Star Member
Posts: 1360
Joined: Tue Jun 02, 2009 2:12 pm
Gender: Male
Location: With my loved ones, where I belong!

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#23

Post by Patush » Thu Mar 15, 2012 3:38 pm

U bafsh njiqind vjec Mallakastriot
Liri-A-Vdekje
Qui tacet consentit
Heshtja eshte Hjeksi!

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#24

Post by Mallakastrioti » Thu Mar 15, 2012 5:15 pm

Ju falenderoj nga zemra miqte e mi (Adriana, Zeus, Patush...) dhe paçi perhere gezime ne jeten tuaj gjithashtu :)
Image

User avatar
ErjonH.
Poster Grande Member
Poster Grande Member
Posts: 219
Joined: Tue Apr 13, 2010 5:56 pm
Gender: Male

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#25

Post by ErjonH. » Thu Mar 15, 2012 7:15 pm

Urime edhe 100 te tjera, Mallakastriot.

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#26

Post by Mallakastrioti » Thu Mar 15, 2012 8:09 pm

Faleminderit Erjon. Rrofsh :)
Image

User avatar
stealthi
Member
Member
Posts: 11
Joined: Sat Nov 26, 2011 2:07 am
Gender: Male

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#27

Post by stealthi » Fri Mar 16, 2012 5:37 am

Edhe 100 pranvera miku im !
forume te tjera plehra

User avatar
Mallakastrioti
Galactic Member
Galactic Member
Posts: 2936
Joined: Thu Jul 23, 2009 4:23 pm
Gender: Male
Location: Italy
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#28

Post by Mallakastrioti » Fri Mar 16, 2012 6:41 pm

Faleminderit Stealthi. Gezime perhere ne jeten tende gjithashtu edhe ty.
Image

User avatar
Zeus10
Grand Fighter Member
Grand Fighter Member
Posts: 4224
Joined: Thu Jun 04, 2009 6:46 pm
Gender: Male
Location: CANADA
Contact:

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#29

Post by Zeus10 » Sat Mar 15, 2014 4:30 pm

100 vjec Mallakastrioti. Ta festosh gezuar me familjen dhe miqte.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing

Prespar
Senior Member
Senior Member
Posts: 101
Joined: Thu Sep 09, 2010 6:35 pm
Gender: Male
Location: Chicago

Re: Urime ditëlindjen Mallakastrioti

#30

Post by Prespar » Sat Mar 15, 2014 4:41 pm

Gezuar Dita ....

Post Reply

Return to “Përshëndetje dhe urime”